probleme mari de respiratie de sufocare dureri in spate

01-06-2012
haxor
Nu este medic/terapeut
haxor
De cand eram mic cand alergam mai mult aveam intepaturi in piept, probeleme de respirat, pe la 20 de ani am fost cu cortul, am dormit pe pamant, iar dimineata cand m-am trezit am simtit dureri in partea stanga, si o respiratie grea, la 1saptamana m-a luat ca o criza, am zacut in fund 1 saptamana nu puteam nici pana la baie sa merg din cauza respiratiei, cu dureri in piept mari si nod in gat, nu puteam dormi pe spate ca ma sufocam, dormeam in fund cu mainile pe un scaun, dupa o saptamana mi-a trecut nu mai aveam nimik m-am simtit foarte bine, dupa alta saptamana iar a revenit si am zacut la pat 1 saptamana, si asa a durat 7 luni de zile 1 sapt rau una bine, pana cand cineva mi-a recomandat ventolin, care timp de 1 an si jumatate nu am mai avut acele crize, de 2 luni senzatia a revenit, daca stau jos sau pe spate respir greu, daca merg sau stau in picioarele respiratia este mai buna...am ajuns la urgente de 2 ori pentru ca imi era foarte rau si simteam durere pe toata partea stanga, mi-au spus ca sunt atacuri de panica(eu nu cred pentru ca un atac de panica nu te tine cu lunile) am facut electrocardiograma, analize la inima, ekg, etc toate bune, la plamania radiografie, si probe ventilatorii, toate bune, ecografie splina, pancreas, ficat, rinichi, vezica toate bune, nu mai stiu efectiv ce sa mai fac unde sa mai merg, unde sa aplez, va rog recomandari, multumesc
1 comentarii
0
18-10-2019, ora 22:40
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Dacă ați exclus patologia cardiacă și pulmonară, poate e bine să faceți un CT toracic cu care să mergeți la un radiolog pentru interpretare. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.