probleme la vezica si urinat

18-09-2013
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Buna am 30 de ani si acum vre-o 3 sapt am avut o jena in vezica si dupa aceea s-a mutat in partea anusului erau ca niste junghiuri care imi mergea pe canalul urinar deci simteam pana in varful penisului acele junghiuri.Dupa vreo 3 zile de baut ceaiuri, spalat cu ceaiuri surpriza intr-o dimineata am eliminat o pietricica cam de 5-6 milimetri..putin o bucata mica dupa care ce-a mare, colturoasa de culoare maro.Cum am eliminat-o cum au disparut acele junghiuri dar, a aparut o jena cand stau in picioare in partea dreapta undeva in zona rinichiului drept care se duce in fata spre vezica si se opreste undeva in testicolul drept.Tin sa precizez ca la vezica simt tot timpul asa o stare de disconfort uneori mai profund alteori chiar foarte putin.Canalul urinar...cand urinez...simt ca parca ma strange cineva si din cate mi de pare mie parca si jetul e mai subtire(treaba asta am observat-o inainte de problema cu rinichii, cam cu o luna.Nu simt usturimi doar senzatia aia plus ca cam de msi multa vreme dupa ce urinez si 'o scutur bine' mai curg sa zic asa vreo 2-3 picaturi, mai tamponez cu hartie cand am posibilitatea.Cineva poate sa-mi spuna ce sa fac, daca e grav ce am?vre-o sugestie..multumesc!!!
1 comentarii
0
18-09-2013, ora 01:14
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Fa o ecografie pelvina si analiza urinei si cu ele mergi la un urolog (sau medicul de familei). E posbil sa mai ai "pietre" sau "nisip" la rinichi sau in vezica urinara. Dar e neparat sa elimini si alte cauze ce pot da senzatiile de care spui (infectie, probleme la rinichi sau prostata).
Deci, nu trebuie sa intri in panica, dar nici sa amani si sa te tratezi doar cu ceaiuri, sa nu ajungi la vreun blocaj.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.