probleme la urechea dreapta

17-12-2009
Voicila A
Nu este medic/terapeut
Voicila A
Buna seara!Va scriu din nou ptr ca desii a trecut un an de cand am mai fost pe aici, inca nu mi-am rezolvat problema!Va spuneam in urma cu1 an ca am probleme la urechea dreapta.Mi-se infunda, aparent, fara nici un motiv.Am fost la3 medici ORL si nici unul nu mi a spus ce am.Unul dintre ei mi-a prescris Arcoxia, Aerius si un spray nazal nu mai retin denumirea!Am urmat tratamentul insa fara vreun rezultat, singura modalitate de a se desfunda fiind aceea de a ma intinde la orizontala sau a ma apasa undeva in spatele urechii sub lob, Ieri am fost la inca un medic care...spre surprinderea mea mi-a examinat si nasul.Spun surprindere ptr ca ceilalti 3 nu au facut asta!Precizez ca am facut si alte investigatii crezand ca am ceva la timpan:timpanometrie, audiometrie.A reiesit ca nu am nimic!Medicul de ieri mi-a spus ca am deviatie de sept la nara dreapta.Mai exact nu este o deviatie propriu zica...caci nu necesita interventie asupra piramidei nazale.Mi-a spus ca este ceva crescut in plus ca un fel de cartilaj care imi obtureaza respiratia si astfel nu se realizeaza ventilatia trompei lui Eustachio.Ca solutie la problema mea, fiind operatia, deoarece un tratament medicamentos nu m-ar ajuta concret!Precizez ca nu am alte probleme de respiratie, nu am nasul infundat niciodata, nu am avut sinuzite, otite sau alte afectiuni!Insa racesc destul de des!Este posibil sa am intr-adevar deviatie de sept asa cum mi s-a spus?Va rog sa ma ajutati cu un sfat...caci este foarte enervanta problema mea!Ma aud atunci cand vorbesc, respir...si este o senzatie ingrozitoare!Va multumesc!
1 comentarii
0
18-12-2009, ora 11:13
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va recomand o consultatie la un medic homeopat. Homeopatia poate vindeca asa ceva foarte usor daca
este gasit remediul potrivit - mai ales ca nu sunt prezente alte probleme cronice - si nu veti avea nevoie de operatie. Deseori ajung deja numai 2 granule din remediul potrivit dvoastra pentru a rezolva astfel de probleme. V-am trimis o lista cu medici homeopati prin mesaj. Da un click pe "modificati profilul dvoastra".
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.