probleme la nivel genital

02-11-2011
cristinuka
Nu este medic/terapeut
cristinuka
Buna ziua.De cateva zile ma confrunt cu o problema la nivelul clitorisului si a labiilor.Au aparut mici bubite deschise ca niste mici rani deschise care la atingere ustura foarte tare.Am incercat cu unguent dar nici un rezultat.daca v-ati mai confruntat cu o astfel de situatie astept un sfat din partea dumneavoastra.va multumesc
8 comentarii
0
02-11-2011, ora 13:00
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
E posibil sa fie herpes genital.
Ustura la urinare?
Herpesul genital apare sub multe forme, basici, mici bubite, sub forma unor mici taieturi... Ustura ingrozitor la urinare dupa cateva zile de la aparitie.
0
02-11-2011, ora 13:32
cristinuka
Nu este medic/terapeut
cristinuka
Nu neaparat la urinare.Doar cand ating zona respectiva si imi creeaza un discomfort si in timpul zilei cand stau pe scaun de exemplu.Mentionez ca sunt casatorita de 1 an si nu am mai avut probleme de genul acesta.
0
02-11-2011, ora 21:04
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
E posibil sa fie herpes genital, dupa cum am mai zis, incearca sa iti dai cu crema aciclovir si vezi daca observi vreo ameliorare, cel putin in simptome daca nu si vizual, rau nu are cum sa iti faca. Oricum, nu conteaza daca nu ai mai avut probleme pana acum, poate aparea oricand, eu de exemplu sunt cu acceasi persoana de 9 ani si el nu a avut niciodata, iar mie mi-a aparut anul acesta un singur herpes, arata de parca era pielea piscata putin si doar atat. A trebuit sa ma duc la medic intrucat nu arata ca herpesul bucal pe care eu il stiu. Sotul nu a avut nimic niciodata si habar nu am cum l-am contactat. Oricum, sper sa nu ai ce cred eu, dar daca e herpes, va dura 3 saptamani, asa ca supravehgheaza evolutia si durata, asta te va ajuta.. Bineinteles, cel mai bine ar fi sa mergi la un medic ginecolog...
0
02-11-2011, ora 21:07
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Herpesul poate sa apara oricand, chiar si dupa ani de la contactare, ataca atunci cand sistemul imunitar este scazut.. Mai am o intrebare, ti-au aparut aceste mici rani la scurt timp dupa incheierea menstruatiei? Herpesul genital are obiceiul sa apara atunci, desi nu este o regula..
0
03-11-2011, ora 11:16
cristinuka
Nu este medic/terapeut
cristinuka
Va multumesc pentru raspunsuri, zilele urmatoare am sa merg la un consult.Dupa 2 zile de unguent Lomexin s-a mai ameliorat starea, dar bubitele nu sunt cu lichid cum am vazut pe net frecvent pt persoanele afectate de acesta.Se prezinta ca mici taieturi si ce am observat ca la intrarea in vagin sunt niste pete mici albe.Mentionez ca nu am scurgeri anormale sau urat mirositoare.Numai bine!
0
03-11-2011, ora 11:18
cristinuka
Nu este medic/terapeut
cristinuka
A si nu am usturimi la urinare si menstruatia urmeaza sa vina.
0
03-11-2011, ora 12:53
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu se manifesta neaparat cu lichid, herpesul genital poate fi doar ca o taietura, far nici un pic de lichid.. Sper sa nu ai herpes insa. Oricum, revino cu rezultatul dupa consult, as vrea sa stiu ce ai avut si poate fi de folos si altora care vor folosi forumul ulterior.
0
22-11-2011, ora 17:08
elena petrea
Nu este medic/terapeut
elena petrea
buna seara! am o problema de aproximativ o saptamana. am facut un echograf si rezultatul a sunat cam asa: vezica urinara: continut transonic, pereti regulati; sfera genitala: uter- dimensiuni normale 63/40mm, omogen, endometru in limite normale, chiste functionale periferice, cel mai mare 13 mm stg si 14 mm dr.; lichid de ascita in sacul Douglas cu grosime de 12 mm.
am o foarte mare rugaminte ajutati-ma cu un raspuns de specialitate, deoarece sunt foarte speriata de ce s-ar putea intampla pe viitor. ce ma sfatuiti sa fac in acest caz. sincer. imi este foarte frica ca nu voi putea avea copiii... exista acest risc?
va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: