probleme in timpul actului sexual

01-06-2006
cosmin21
Nu este medic/terapeut
cosmin21
am si eu o intrebare foarte scurta nu ma pot exprima in termeni dvs medicali o sa ma exprim in cuvintele mele.. deci problema este ca de 2 ani de cand mi-am inceput viata sexuala nu pot avea o partida. de sex mai mult de 10 minute ptr ca ejaculez foarte foarte repede.. si nu mi se intampla numai prima data poate sa fie si a 5 oara.. deci cam intr-o jumatate de ora pot ejacula de 4 sau chiar 5 ori.sau daca nu pot ejacula in 5 minute... mi se lasa ca sa zic asa:))) v-as ruga sa ma contactati pe adresa de maiil si sa imi da-ti un raspuns... ce as putea sa fac..multumesc anticipat:)
1 comentarii
0
02-06-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Contrar parerii tale si miturilor existente, 10 minute nu-s deloc putine.Nu inseamna ca suferiti de ejaculare prematura, sunteti insa o persoana tinara, cu o excitabilitate mare si fara nici un fel de probleme.Acest lucru este confirmat si de faptul ca puteti avea 4-5 erectii intr-o jumatate de ora, asadar perioada refractara de dupa ejaculare este foarte scurta.
Sunt de parere ca nu este de loc cazul sa incercati sa obtineti performante de durata inutile si nejustificate. Bucurativa de placerea actului sexual, in timp, odata cu acumularea experientei si cu avansarea in virsta veti invata sa aveti un control mai bun al ejacularii si veti mentine erectiile mai mult timp.S-ar putea insa ca la acel moment sa fi dobindit deja si maturitatea necesara ca sa realizati ca nu durata excesiva ci calitatea actului sexual este importanta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.