probleme in sarcina

18-05-2009
adyy_vec
Nu este medic/terapeut
adyy_vec
buna ziua am o problema care ma framanta si va rog din suflet poate ma puteti ajuta cu un raspuns sunt mama a unei fetite de 4 ani recent am ramas insarcinata problema este ca eu aveam dureri mari inainte cu doua saptamani de a veni ciclul menstrual in plus acum vad ca sunt si racita si am o secretie albicioasa si ma doare burta va rog imi puteti spune daca toate problemele care le am poate afecta copilul intr un fel? daca merg la un control si fac ecograf pana in trei luni se poate vedea daca copilul este sanatos si sarcina merge bine?eu imi doresc copilul dar nici nu as vrea sa il nasc cu probleme va multumesc
2 comentarii
0
18-05-2009, ora 12:51
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna. cu siguranta va trebui sa mergi la un control ginecologic.ecograful arata in mare parte evolutia sarcinii tale si este foarte bine sa vezi cum sunteti.secretiile vaginale pot fi din mai multe cauze (micoze, candidoze, anexite)care nu afecteaza fatul pe perioada sarcinii doar atunci cind se naste se poate infecta contactind microbii sau bacteriile respective;un medic ginecolog dupa ce te va vedea va sti despre ce e vorba si iti va da un tratament daca este cazul.
numai bine si sanatate va doresc!
0
18-05-2009, ora 16:16
adyy_vec
Nu este medic/terapeut
adyy_vec
multumesc mult si multa sanatate la toata lumea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.