probleme genitale, as dori un raspuns folositor!

24-07-2010
Mihaela.Coziol
Nu este medic/terapeut
Mihaela.Coziol
Buna seara,

Acum vreo 2-3 zile a inceput sa am mancarimi "jos" :)), mai exact la orificiul vaginal. Ieri m-a usturat cand am urinat si cand m-am spalat, astazi simteam ca si cum as fi avut un tampon intern. Azi am avut o scurgere normala perioadei inainte de ciclu, dar a fost cam colorata, portacaliu-roz. Ciclul ar trebui sa-mi vina zilele astea (saptamana ce urmeaza, am ciclul regulat 28-30 zile).

Mentionez ca am luat 7 zile antibiotice pentru un H. pylori, si anume amoxicilina 4/zi(dimineata si seara) si la pranz claritromicina (FROMILID), ar putea avea vreo legatura?!

Va multumesc aniticipat pentru raspuns si sper sa ma ajutati!
4 comentarii
0
25-07-2010, ora 10:29
julia22t
Nu este medic/terapeut
julia22t
dar ceva pt ciuperca ai luat ? cum ar fi de exemplu Nistatina , noi dam la orce tratament cu antibiotic
0
27-07-2010, ora 23:21
Mihaela.Coziol
Nu este medic/terapeut
Mihaela.Coziol
doctorul care mi-a prescris antibioticele nu mi-a dat nimic de ciuperci sau bureti.. oricum nu ma ajuta cu nimic raspunsul tau.
0
27-07-2010, ora 23:28
julia22t
Nu este medic/terapeut
julia22t
draga nu stiu de ce scri aici daca iei la misto raspunsul meu, dute draga la medic atunic.Eu incecam sa te ajut si nu am scris la misto, , Ciuperci daca te documentezi iti dai seama ce inseamna daca nu.
0
29-07-2010, ora 16:06
Mihaela.Coziol
Nu este medic/terapeut
Mihaela.Coziol
te-a deranjat ca am scris aici? nasol atunci... Nu am postat o intrebare la misto, am cerut un raspuns care CHIAR SA MA AJUTE! nu ce dai tu sau voi.. Cu ce ma ajuta ce recomanzi cand eu luasem deja antibioticele si imi trebuia o rezolvare dupa tratamentul cu antibiotice.
Dr respectiv nu mi-a dat nimic, asta e, la urmatoarea vizita il voi mustra. dar intrebarea mea era foarte simpla si i se putea acorda un raspuns si mai simplu.. oricum am rezolvat problema. :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.