probleme erectie

31-10-2010
kontikki5
Nu este medic/terapeut
kontikki5
Buna ziua,
am probleme in obtinerea / mentinerea erectiei... de cativa ani. Initial le-am asociat problemelor cu ficatul (transaminaze mari) care acum s-au normalizat, fumatului ( 1 pachet / zi - am renuntat de 4 luni), si sternului infundat de care sufar (potentiale afectiuni cardiace - la ecocardiografie totul OK.
Marturisesc ca sunt un mare consumator de cafea (2-3 cani) si de alcool regulat (nu tarii - bere de 2-3 ori pe saptamana x 2-3 beri).

Dimineata ma trezesc cu erectie slaba care dispare in 1 minut.
De cateva luni am o stare de oboseala mai accentuata, nu am un somn odihnitor, bataile inimii sunt neregulate si simt uneori ruperi de rimt, nu ma simt fresh nici dupa 12 ore de somn, imi simt mainile si picioarele grele si reci - am observat si disparitia rosetii - au devenit albe, la fel imi simt si penisul - rece si cu preputul decolorat, uscat - lipsit de culoarea obisnuita.

Nu stiu exact cum si unde sa adresez exact aceasta problema deoarece cred ca este afectata de starea mea de sanatate generala si nu este o afectiune punctuala. Am senzatia ca sternul infundat s-a accentuat in ultimul an si determina o degradare a vietii mele pe mai multe planuri. (piereder de memorie, putere de concentrare, capacitate de efort, degradarea vederii )


Care este sfatul dumneavoastra si care sunt pasii pe care sa-i urmez ? Cum sa pun cap la cap diferitele diagnostice astfel incat sa obtin cel mai bun tratament avand in vedere situatia mea ? Nu vreau sa apelez la pastile care cresc potenta dar care sa-mi faca rau pe alte planuri.
multumesc
1 comentarii
0
25-09-2014, ora 16:20
danutz99
Nu este medic/terapeut
danutz99
incearca cu arginina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.