probleme dupa operatie

24-06-2009
raresm
Nu este medic/terapeut
raresm
buna ziua va rog daca ma poate ajuta cineva in legatura cu niste complicatii aparute dupa o operatie la rinichi suferita de tatal meu la spitalul fost Panduri pe data de 12 06 a fost operat pentru o piatra la rinchiul drept care avea un diametru de 2 cm am inteles ca aceasta piatra i a fost scoasa prin bombardarea cu ultrasunete imi cer scuze ptr limbaj dar nu am cunostinte medicale si va expun problema asa cum aud si eu din spital toate bune si frumoase pana a doua zi cand a fost trimis in salon de la terapie intensiva ptr ca s ar fi simtit bine incepand de a doua zi seara a facut febra puternica care nu ii scade decat dupa ce i se face intravenos algocalmin asta pana in ziua de azi cand aceasta febra inca persista deci au trecut 14 zile de la operatie si el inca are febra tin sa mentionez ca asa dupa cum zic doctorii de acolo i s au facut toate analizele de sange si urina care se pot face in acel spital si toate sunt ok nu apare nici o problema relevanta in cazul analizelor i se fac perfuzii de cateva ori pe zi in care se injecteaza un antibiotic tienam la inceput din 8 in 8 ore doza dubla si mai apoi din 6 in 6 ore 1 doza cand apare temepratura care nu are o ora anume ci apare pur si simplu brusc i se face alogalmin si febra scade ca si perioada face cam de 2 ori pe zi aceasta febra in rest el se simte bine mananca bine urineaza zic eu normal bea cel putin 2 L de apa pe zi plus ceaiuri plus restul de perfuzii care i se fac deci hidratat este problema este aceasta febra inexplicabila pe care nici chirurgul nu si o explica si nici ceilalti medici care s au tot perindat pe la patul lui medicii de garda chirurgul i a scos acum 2 zile o sonda pe care o avea din cate am inteles intre rinichi si vezica ca sa elimine orice problema din punct de vedere chirurgical si spre surprinderea noastra nu a mai facut febra mai bine de 24 de ore cand ne gandeam ca totul va fi bine si ca nu vor mai fi probleme a facut iar febra i s a luat iarasi sange ptr analize si urina si astazi a zis ca l baga iar in sala de operatii ca sa i monteze din nou acea sonda si in plus un dren sincer nu mai inteleg nimic din ce se intampla si cred ca nici ei merg pe bajbaite cu acest tratament si ma gandeam ca totusi ar trebui sa reiasa din analizele de sange sau urina o infectie undeva e imposibil sa faca febra si sa ni se spuna ca nu se stie de unde sa dea toti din umeri iar chirurgul sa i spuna ca el ca pacient e unicat asta nu e expicatie va rog daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi ce sa mai fac unde sa ma duc la cine sa apelez am vrut sa ma duc sa vb cu profesorul Stelian Persu dar ma gandeam sa nu provoc ceva probleme acolo la ei si sa nu se mai ocupe de el
1 comentarii
0
14-10-2011, ora 17:00
Mariana Stana
Nu este medic/terapeut
Mariana Stana
buna... ! sincer..nici eu nu stiu ke sa mai cred despre sistemul sanitar de acum, pot doar sa iti sp k tatal tau..nu e unicul pacient cu aceste simtome. Fratele meu este operat pt a doua oara, la acelasi spital ( Panduri), ultima opertaie, cea care l-a facut sa aiba complicati exact k tatal tau..a facut'o sambata, dupa a inceput sa faca febra..ne-am gandit la o infectie dar doctori, i-au facut totate analizele si au sp k sunt ok, iar doctorul sau...i-a spus k este un pacinet unic. Deci...ce sa mai cred...
Vreau sa te rog din suflet, sa imi sp cum ai rezolvat problema.ca noi..nu stim ce mai e de facut. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul