probleme digestive si sarcina

13-09-2011
golla
Nu este medic/terapeut
golla
buna, am 25 ani, sunt insarcinata si am o problema ku sistemul digestiv.nu stiu care este cauza, dar mai mult de o luna kind merg la WC excrementele sunt de kuloare neagra.regimul alimentar e stabil, alimentele sunt diferite in fiecare zi, care ar fi cauza si daca este ceva grav.poate cineva sa ma ajute ku un raspuns?merci anticipat.
5 comentarii
0
13-09-2011, ora 18:53
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
culoarea neagra a scaunului indica digerare de sange...sau luati vre-un preparat de fier???
0
13-09-2011, ora 19:54
golla
Nu este medic/terapeut
golla
da akuma iau sorbifer, dar sa inceput inainte de administrarea acestui preparat.
0
13-09-2011, ora 21:50
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
dati mai multe amanunte, deci sa inteleg ca aveti o anemie pe care o tratati si a carei cauza este.???
0
14-09-2011, ora 00:47
golla
Nu este medic/terapeut
golla
sunt gravida, si analizele au aratat k am anemie, de asta si medikul mi-a prescris sorbifer
0
20-11-2011, ora 21:37
GRadu
Nu este medic/terapeut
GRadu
Buna Ziua! apelez la dumneavoastra cu niste probleme legate de digestie si anume: numarul de scaune pe zi este foarte mare, de exemplu dupa fiecare masa la cel mult 10 minute sunt obligat sa ies cu scaunul, daca mananc pe zi de 6 ori, am 6 scaune... si mai nou de vreo luna incoace simt o usturime si o mancarime la fund incredibila pe tot parcursul zilei si nu stiu de la ce anumea ar putea fi. De curand am aflat ca am si inceput de ulcer duodenal, dar doctorul nu mi-a recomandat decat regim pentru ca zice el nu necesita momentan tratament medicamentos Va rog sa imi dati un sfat o indrumare. Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Indigestia si arsurile la stomac in sarcina
  •