probleme de colecist sau stomac?

02-06-2011
petrache_alina
Nu este medic/terapeut
petrache_alina
In urma cu 2 saptamani am avut o criza.A inceput cu o jena dureroasa in epigastru si varsaturi. Medicul a vazut la ecograf fierea marita si a zis ca este o criza de fiere. Dupa varsaturi au urmat scaune lichide, dar nu foarte frecvente, scaune cu mucus. Acum scaunul este normal, dar ma balonez foarte rau indiferent ce mananc, chiar si dupa apa, am eructatii, gaze multe, bolborisme, mai ales noaptea, limba incarcata, gust rau si arsuri pe piept.
3 comentarii
0
02-06-2011, ora 21:52
diana dina
Nu este medic/terapeut
diana dina
trebe sa tii un pic de regim alimentar, si trebuie sa iei ceva si de stomac un digestiv ceva incearca ceva pe plante sau biter suedez e facut din plante il gasesti la plafar! e foarte bun la toate organele!multa sanatate
0
04-06-2011, ora 20:05
Dr-D-T
Identitate neconfirmată
Dr-D-T
Daca dupa 2 saptamani simptomele descrise de Dvs arata o suferinta digestiva recenta care trebuie sa mergeti la medicul de familie care numai el va monitorizeaza si hotareste la ce spital va trimite.
0
22-09-2012, ora 21:39
wandering
Nu este medic/terapeut
wandering
Asa dori sa stiu si eu. Pentru asemenea probleme, ce tip de BITTER suedez ar trebui folosit, pentru ca contin diverse plante diferite in ele, unele contraindicate poate. Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Colecistul mărit (vezica biliară mărită) - cauze și tratament
  •