probleme cu urechea.. imi curge un lichid care miroase

02-02-2010
adrianbaby
Nu este medic/terapeut
adrianbaby
de 2 ani de zile cred m-am lovit sau nici nu mai stiu sigur ce am patit imi tot curge ureche e un lichid care miroase destul de urat am fost la orl am fost chiar internat mi s-a pus nuste ce praf in ureche galbel cu pansament dupa aceea mi se facea extractie de acel lichid, am stat cam 2 saptamani in spital iar inate sa ies cu 2 zile nu mi-a mai curs urechea medici m-au externat spunand ca m-a vindecat si nu mai imi curge dar nu am iesit bine si a 2 zii iara mi-a curs si ma incurca foarte rau de auzit aud dar suntele subtiri cele groase basul de la tub nu prea si nush ce sa fac sa scap imi puteti recomnada ceva va multumesc ! apropo sunt din bistrita sa nu uit si am 21 ani
7 comentarii
0
03-02-2010, ora 09:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa mergi sa te internezi in clinica ORL.. in oras universitar !
este posibila o interventie chirurgicala !
0
03-02-2010, ora 18:30
adrianbaby
Nu este medic/terapeut
adrianbaby
ok asa am sa fac dar imi puteti spune cam ce probleme ar fii posibil sa am plus ca la ureche stanga mi s-a format cred un dop si mi-am tot bagat apa calduta crezand ca pot so desfund dar degeaba tot infundata imi este ce solutie pot sa iau sa mi se desfunde am mai patit asa dar dupa 4-5 zile mi se desfunda singura nu am obiceiul sa imi bag betisoare deci nu mi-am bagat niciun corp strain in ea va multumesc pt sfat si o sa merg la orl numa ma tem sa nu ma tina ia 2-3 saptamini si dupa sa imi dea drumu si tot cu aceeasi problema sa fiu de curs curge foarte mult tot cu vata si mio sterg de multe ori pe zii doar noaptea cand dorm atunci nu mai curge delok ceea ce m a interteseza cam de la ce am problema asta ca sa stiu la ce sa astept si cum mias puteaoo rezolva va multumesc mult !!!!
0
05-03-2012, ora 13:14
adrianbaby
Nu este medic/terapeut
adrianbaby
buna ziua am o problema cu urechea o vreme doar mi-a curs fara dureri sau alte probleme acuma a inceput sa ma doara foarte rau urechea am fost la orl am otita cronica din ce am inteles doctorul mi-a prescris atibiotice picaturi pt ureche am luat si de durere nurofen am stat in pat cam o saptamana simtinduma foarte rau avand febra nu prea puteam manca ca ma durea foarte rau urechea dreapta si mai noi si tampla pe partea dreapta durerea s-a ma ameliorat la fel si cursul acuma ma doare mai mult tampla si din ureche vad ca curge putinel sange ce e de facut as vrea sa scap de durerea asta no mai suport ma chinuie de o saptamana jumate
0
05-03-2012, ora 21:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe 3.2.12
am scris ROMANESTE..
e o problema grava..
necesita internare in clinica ORL, spital universitar !. si interventie chirurgicala
risti o meningita !!!!
0
05-03-2012, ora 21:08
adrianbaby
Nu este medic/terapeut
adrianbaby
cu tot respectul dar la noi la bistrita cn sa faca o astfel de interventie ca io as fii de acord sa fac orice sa scap de probleme aici la noi sunt niste medici slabuti un tratament m-ar interesa deocamadata pana imi stran founduri necesare sa ma duk la cluj sau oriunde altundeva unde sa se ocupe cum trebuie de mine de aici de la bistrita la fel m-a trimis la cluj cu tot respectul domnu doctor si o seara placuta
0
05-03-2012, ora 21:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu exicta tratament
sangele din ureche.. deja vorbeste despre polipi sau granulatii in ureche..
este o urgenta chirurgicala !
0
05-03-2012, ora 21:56
adrianbaby
Nu este medic/terapeut
adrianbaby
multumesc mult am sa fac cumva sa ajung la dumneavoastra pt ca vad ca stiti exact ce problema am si ce trebuie facut din cate vad la noi nu ma poate ajuta nime
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.