probleme cu tiroida

29-12-2014
oanaadriana
Nu este medic/terapeut
oanaadriana
buna ziua... am aflat ca am probleme cu tiroida in timpul sarcinii...medicul ginecolog a zis ca poate fi ceva doar pe perioada sarcinii, am luat pastile toata sarcina 75 mg eutyrox(eu sunt in belgia si se numesc l-thiroxine), apoi dupa ce am nascut am oprit pastilele;dupa 3 luni am inceput sa ma simt foarte rau adica, imi era f frig aveam temp corpului 32-33, imi cadea f rau parul, mereu eram nervoasa si plângeam.am mers la o consultatie si mi s-a spus ca problemele cu glanda nu s-au oprit dupa nastere...au zis ca glanda nu mai produce hormonii si am si ceva noduli...bun..mi-au dat tratament am ajus cu medicamentul pana la 150 le-am luat dar tot rau ma simt...adica nu mai dispare starea de tristete, ma enervez din orice, si mai nou sa observ ca de ceva timp nu mai pot sa parchez masina ceea ce era floare la ureche pt mn, parca nu ma pot concentra, am gânduri foarte urate mai mereu, plang, nu mai stiu ce sa fac...Daca as face o operatie ar fi o alegere buna.vreau sa scap odata de starile astea.De multe ori ma gândesc la sinucidere...dar imediat când imi trece asta prin cap ma gândesc la copilul meu.dar mereu vad diferite situatii ingrozitoare care imi vin dintr-o data in cap ca de ex (ca sotul a facut un accident )adica lucruri tragice.nu stiu ce sa mai fac ca vad ca de la pastile nu se schimba nimik.va multumesc
2 comentarii
0
10-01-2015, ora 15:17
cristina grosu
Nu este medic/terapeut
cristina grosu
Buna ziua.Este prima data cand scriu pe un forum si ceea ce m-a determinat s-o fac, este faptul ca vreau sa stie si alte persoane interesate, ca mai exista medici care, in afara de faptul ca sunt buni profesionisti, mai sunt si OAMENI !!!
M-am operat pe 07.01.2015, diagnostic - gusa polinodulara.Eram total ingrozita de ceea ce citeam pe net.Printr-o recomandare am ajuns la dl dr Tulin Adrian, la spitalul Agrippa Ionescu.Nici nu auzisem de acest spital, cu atat mai putin de dl dr Tulin, dar aveam incredere maxima in persoana care mi-l recomandase.Pentru mine, a fost greu de crezut ca mai exista asa ceva in Romania!!!Un tip foarte deschis, super profi, care iti inspira imediat incredere.Operatia nu a fost deloc usoara, a durat peste trei ore, am pierdut f mult sange, dar, cu ajutorul dlui dr si al lui DZEU, SUNT OK.Azi m-am externat, ma simt extraordinar, nu am avut nici o durere, nici o cadere de calciu, cicatricea arata impecabil si nu pot decat sa-i multumesc lui Dzeu, dnei dr Matei(medicul meu endocrinolog, care mi l-a recomandat) si evident dlui dr Tulin Adrian pt ca este...asa cum este.Tot personalul spitalului se poarta foarte frumos, vin in sprijinul pacientului si le multumesc inca o data tuturor.Va doresc multa sanatate !
0
13-12-2015, ora 08:30
labellefrance
Nu este medic/terapeut
labellefrance
Draga Cristina,
te rog mult sa-mi spui cum se poate ajunge la acest doctor daca nu ai recomandare de la alt medic, cum s-a intamplat la tine. As vrea sa o programez pe cumnata mea care trebuie neaparat operata. Iti multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru tiroidă – indicații, explicații și diagnostic de laborator
  • Insuficiența tiroidiană
  • Viața pacienților cu afecțiuni tiroidiene este afectată chiar și după stabilirea unui tratament
  •