probleme cu respiratia

22-05-2012
001
Nu este medic/terapeut
001
buna ziua.am si eu nevoie de sfatul dumneavoastra...in noiembrie anu trecut intro seara mai rece am inceput brusc sa ma sufoc.nici noaptea nu dormeam din cauza asta.am inceput cu amtibiotice dar fara rezultat.am facut un control in urma caruia am primit tot antibiotic si ceva pt gat, dar tot fara rezultate.intrun final mam intors la medic care mia zis sami fac radiografie k am un posibil inceput de astm.am ignorat raspunsu lui si in ianuarie am inceput sa iau tratament pt a elimina posibilele expectoratii din plaman dupa care am continuat un tratament sever cu antibiotic timp de 3 saptamani...in urma tratamentului respir mai bine dar uneori apare insuficienta respiratorie cu un deranjament in gat care dispar dupa ce tusesc in cantitate mica flegma.precizez ca intre episoadele de insuficienta cu tuse am si o durere usoara in zona plamanului drept in spate.ieri am fost si mi-am facut radiografia la plamani cu urmatorul rezultat :accentuarea desenului peribronhovascular infrahilar bilateral fara leziuni active pleuro-pulmonare...cord, aorta de aspect normal.as dori si eu un sfat pt ca nu stiu unde sa mai merg sa dau de cap respiratiei greoaie si tusei foarte deranjante...precizez ca nu ma doare capu si nu fac febra..
1 comentarii
0
22-05-2012, ora 17:55
maNnu999
Nu este medic/terapeut
maNnu999
Buna ziua Domnule doctor ma scuzati ca deranjez am si eu o problema daca ma puteti ajuta. Eu acum sunt in italia si nu prea am posibilitatea sa ajung la un medic as dori sa imi spuneti daca e ceva grav si trebuie sa consult urgent un medic. Am nasul mereu infundat, la inceput mi se infunda o singura nara, si nu reuseam sa ma odihnesc bine noaptea si am apelat la picaturi pentru nas si de atunci daca nu folosesc picaturile mi se infunda amandoua narile si nu pot respira deloc cu nasul... ce ar putea fi ma puteti ajuta va rog ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.