probleme cu ochii copilului de 8 saptamani

09-10-2007
alinabiholar
Nu este medic/terapeut
alinabiholar
va rog sa imi spuneti ce sa fac urgent.am un baietel de 8sapt si inca din nastere are un ochisor care ii curge noaptea se trezeste cu genele lipite
.am facut tratament cu Tobrex dar degeaba.se poate sa fie canalul lacrimar infundat?va rog sa imi spuneti daca mai are cineva asa ceva si ce sa mai fac sa treaca.Va multumesc.
2 comentarii
0
09-10-2007, ora 00:00
dyly
Nu este medic/terapeut
dyly
nu ai fost la oftalmolog?e foarte probabil sa aiba canalul infundat, trebuie sa mergi la un oftalmolog care are niste chestii speciale ptr.bebelusi
0
09-10-2007, ora 00:00
ela4da
Nu este medic/terapeut
ela4da
Alina, nu mai face experimente pe copilul tau. Tratamentul cu tobrex nu cred ca e cel mai indicat. fa de urgenta analize copilului, am avut aceeasi problema cu baietelul meu, cam la aceeasi varstra, si am descoperit ca avea un stafilococ luat din maternitate, nici vorba de canal lacrimar infundat. daca vrei sa vorbim ma poti suna la tel 0728049431/ elena constantin. succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ingrijirea ochilor bebelusului
  •