probleme coloana cervicala-amorteata a partii drepte a fetei

17-09-2011
lavy84
Nu este medic/terapeut
lavy84
in urma cu trei saptamani m-am trezit cu partea dreapta a fetei amortita., ca dupa o anestezie stomatologica(obraz, barbie, limba, gingii). mi-am facut analize, au iesit excelent.mi-am facut IRM coloana cervicala si craniocerebral, la care mi-a iesit: Aspect cranio-cerebral in limite normale, rectitudinea coloanei cervicale, protuzii discrete cervicale C5-C6, C6-C7.neurologul mi-a spus ca asta explica starea mea, respectiv o discopatie a coloanei cervicale, si m-a indrumat spre un reumatolog.
am incept tratamentul( laser, magnet, electrostimulare), dar nu simt nici o ameliorare. iau in continuare medicamente( MILGAMMA, BILOBIL, FLAMEXIN, MAGNE B6), dar nu au nici un efect. sincer, sunt disperata, psihic sunt total demoralizata, am cheltuit foarte mult cu tratamentele si nu stiu cat imi mai permit sa continui.
daca a mai trecut cineva prin asta, va rog sa imi dati un sfat.
multumesc.
5 comentarii
0
17-09-2011, ora 12:20
simonei
Nu este medic/terapeut
simonei
Iti puteam spune de la inceput ca nu te vor ajuta toate aceste incercari, dar nu m-ai fi crezut oricum. Problemele legate de nervi sunt imposibil de depistat cu aparatura existenta. Si chiar daca s-ar depista sursa medicamente care sa elimine cauza oricum nu exista. In medicina pt. nervi exista numai antinevralgice, adica anestezice pt. nervi. Acestea nu vindeca nimic. Asta nu inseamna ca nu exista vindecare pt. problema ta, ea exista si este chiar destul de usoara insa drumul catre vindecare este cu totul altul decat cel luat de tine. Cu siguranta ca nu te-ai trezit doar asa, fara nici o cauza, amortita dimineata. Cauza probabil nici macar nu ai remarcat-o sau nu luat-o in considerare, la fel ca si medicii care te-au analizat sa gaseasca acul in carul cu fan. Imi poti scrie un mesaj.
0
17-09-2011, ora 15:30
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Mergeti la CERAGEM - sedinte gratuite. Va vindecati sigur, fara pastile.
0
29-09-2011, ora 11:06
mganea
Nu este medic/terapeut
mganea
pt Simonei, nu poti sa postezi parerea ta pt. levy 84, as vrea sa o cunosc
0
29-09-2011, ora 14:57
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Ce pacat ca nu luati in seama ce v-am scris in legatura cu sedintele gratuite de la CERAGEM...Din luna mai a acestui an, de cand merg la acest centru, am intalnit foarte multe persoane a caror suferinta s-a ameliorat sau chiar nu mai au probleme. Dar, bineinteles, nu tuturor ne este dat sa beneficiem de aceste sedinte si sa scapam de numeroasele boli dobandite de-a lungul vietii.
Aveti incredere si veti vedea rezultate surprinzatoare.
Multa sanatate!
0
09-10-2011, ora 18:05
tema
Nu este medic/terapeut
tema
lavy84, ar putea sa fie ceva vascular, daca nu ti-a trecut, mergi sa te vada un neurochirurg.
Poate ar trebui sa mergi si la un cardiolog sa vada cum stai cu circulatia si cu tensiunea.
Poate ar trebui sa mergi chiar in urgenta la camera de garda.
Cu urechea de pe partea dreapta auzi bine sau te doare? Aiceva probleme cu dantura?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: