probleme la stomac

09-08-2010
maura68
Nu este medic/terapeut
maura68
Buna seara! Am o problema cu stomacul destul de serioasa si nu stiu daca am sa reusesc sa o rezolv.Am facut ecografie abdominala si endoscopie si mi s-a pus diagnostic de gastrita hiperacida coroziva(cu multiple eroziuni in antum), reflux gradul 1, steatoza hepatica si dischinezie biliara. Este adevarat ca in iarna am luat vreo 3 reprize de antibiotic si asta fara o protectie gastrica si asa au inceput problemele.Am urmat tratament cu amoxicilina, metronidazol, venter, levant, metoclopramid, scobutil, ulei de catina, ceai gastic si hepatic si regim alimentar, dar am mai trisat (a fost mai dificil de tinut).Trebuia sa ma prezint la control dupa o luna, dar nu m-am dus ca am plecat din tara si m-am gandit ca aici voi putea tine regim mai bine.Simptomele se mai ameliorase dar stiam ca nu mi-a trecut.Acum vad ca dimpotriva simptomele au revenit si cum nu am luat cu mine medicamentele ca mi se pareau prea multe ca sa le repet, am luat mai mult ceaiuri de sunatoare si hepatice si tinctura de ghintura.Voi incerca cu regim (doar fiert si cat mai putine cruditati)si vreau sa va rog ce imi mai puteti recomanda?
Ce alte medicamente as putea lua?pe langa ceaiuri?Maloxul e bun?si mai trebuie si altceva?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici