probleme

02-07-2012
Ralucagabriela
Nu este medic/terapeut
Ralucagabriela
buna ziua, pentru ca imi doresc sa mai fac un copil, mi-am facut toate analizele legate de sarcina.
la analiza
- micolasma ureeaplasma mi-a iasit ureeaplasama pozitiv peste 10.000CCU/ml
- analiza secretiei flora microbiana abundenta, predominant bacilara gram negativa.
- La papanicolau - frtiu satisfacator, intens inflamator, NILM
La data la care am facut aceste analiza, eram sub tratament cu antibioitic - ciprofloxacin intrucat aveam o infectie urinara.
este posibil ca acum sa fiu insarcinata. Am facut testul de sarcina si liniuta care indica sarcina este vizibila. Nu la fel de evidenta ca liniuta de test, dar este vizibila.

ce imi recomandati?

multumec
2 comentarii
0
03-07-2012, ora 08:57
Ralucagabriela
Nu este medic/terapeut
Ralucagabriela
va rog, astept un raspuns.
0
03-07-2012, ora 14:22
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
In primul rand trebuie facut un test de sarcina - daca ai dubii ref la cel facut de tine, mergi la clinica si fa-ti un test acolo ( din sange)/ asemenea, dc este pozitiv recomand consult medical si eco de depistare varsta sarcina. Medicul OG iti va spune ce tip de tratament sa urmezi, exista antibiotice care functioneaza si sunt recomandate pe sarcina- oricum va trebui sa refaci analizele si impreuna cu medicul care le va interpreta sa decideci tratament, solutii. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •