problema urgenta: bubiute rosii pe penis

15-12-2008
MaryuZ
Nu este medic/terapeut
MaryuZ
student 20 de ani baiat in relatie.
problema:
acum 2 zile am facut un dus.naveam nimic...dupa vreo 3 ore am facut sex cu prietena mea...neprotejat(relatie stabila)
cam dupa o ora am observat ca am niste bubite mici si rosii pe capul pulii(urata expresie). nu stiu ce sant sau de unde le am.si ma ingrijoreaza tare. daca uit de ele nu am nimik...daca imi aduc aminte...ma duc si ma spal pe penis si ma mananca putin...dupa care inceteaza.
posibile cauze:
1 cu o seara inainte m-am masturbat si am ejaculat in preput.apoi am dormit asa(stiu ca e stupid)
intrebare: se poate sa ma fii iritat de la sperma care a stat acolo o noapte?.dimineata era branzita.chestia asta sa mai intamplat si inainte si nu am avut nimic.
2 cand am fost la dus(la camin unde stau) miam pus chilootii care urma sai iau dupa dus pe un zid...de langa dus.undeva sus.unde e praf(probabil).dupa ce am facut dus iam luat pe mine.
intrebare: se poate sa ma fii iritat de la ceva ce sa luat pe chilotii de pe zid?...o ciuperca ceva(tin sa precizez ca baia in camin e infecta...am 20 de ani si in viata mea nam mai vazut asa baie infecta)?
se poate sa fii luat o boala de la vreun tip care a facut dus inaintea mea?
3 se poate sa fii luat vreo boala de la prietena mea?.am mai facut sex neprotejat si inainte.si nam avut nimik.ea zice ca na avut nici un contact sexual cu altcineva.
asta era problema pana ieri.mainainte am fost la baie sa urinez si iar miam adus aminte de le...leam verificat si spre uimirea mea mi se duce pielea de pe penis.se face ca branza si se duce daca o frec.deci cred ca e grav.aveti vreo sugestie?.stiti vreu medic urolog in cluj?(sau la ce medic trebuie sa merg?...nam mai avut niciodata probleme)
11 comentarii
0
15-12-2008, ora 09:10
sorin7907
Nu este medic/terapeut
sorin7907
unguent NIDOFLOR! la mine a mers!
0
15-12-2008, ora 09:52
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Mai urgent ar fi o igiena mai atenta a acestui "organ".Daca nu ti-a fost somn cand te-ai masturbat atunci nu treb.sa-ti fie nici ca sa te speli.Poti strange acolo o gramada de bacterii, si nu-ti mai pune lenjeria intima prin diferite locuri murdare.
Si.apropo'de expresia aia ai facut-o intentionat?mai jos am vazut ca sti ca se numeste penis.Oricare ar fi motivul pt care i-ai spus acelui organ ca la tara e bine ca ai stiut si cum se numeste.
Numai bine
0
15-12-2008, ora 12:13
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Chiar i-a zis organului respectiv, direct, cum se zice pe mahala!!!!!!!!!!!
Sa vada dl noki subectul asta si mai zica, chipurile, ca ne luam de oameni care cer ajutor!
Si, eu cred ca a contactat BTS !
Oare ce-o zice cei de la romedic ?
0
15-12-2008, ora 12:36
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Eu sunt sigura ca a facut-o intentionat si mai banuiesc ceva dar nu ma pronunt inca.
te pup Alissuka
0
15-12-2008, ora 13:11
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Si eu te pup Are !
M-a lasat cu gura cascata, ce sa mai zici! Fara cuvinte !
0
15-12-2008, ora 13:13
MaryuZ
Nu este medic/terapeut
MaryuZ
ok...varful penisului...era 5 dinineata cand am scris postu si miera somn...nu va mai agitati atata.si de e nu e optiune de edit pt post?.sorin ms de sugestie dar nu cred ca ar fi bine sa dau cu ceva ce a mers la altcineva.
oricum cred ca e candidoza si as vrea mai multe detalii despre cum poate candidoza sa apara la barbatii
0
15-12-2008, ora 15:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut!

Candidoza este o infectie fungica produsa in majoritatea cazurilor de Candida Albicans. Candida poate sa apara in conditiile in care flora intestinala benefica (probiotica) este slabita sau inexistenta (ma refer la candida interna), iar cea "externa" din zona genitala apare la contactul sexual neprotejat dintre o persoana deja :contaminata" si una sanatoasa. Simptomele apar la foarte putin timp de la incheierea contactului sexual.
Ti-ar prinde bine un tratament cu Diflucan (fluconazol) 50 mg (1 pe zi dimineata, timp de 3 zile) si ca si solutie topica Lomexin cu care te dai pe zona afectata (s-ar putea sa te usture datorita iritatiei, asta este, suporti si te dai in continuare).
Daca intr-o saptamana (maxim) nu iti trece atunci este vb dsp altceva precum o alergie (pt alergie poti folosi unguent cu hidrocortizon 1%), o simpla iritatie produsa de "excesul" mecanic din timpul raportului sexual sau chiar BTS.

Numai Bine si ai grija cum te exprimi ca esti taxat!
0
15-12-2008, ora 16:10
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
MaryuZ, dar daca tot esti constient de focarul de infectie din camin, de ce ti-ai atarnat chilotii acolo??Plus ca ai putea pe langa faptul ca trebuie sa consulti un medic dermato-venerolog, sa faci si o reclamatie referitor la igiena din camin!!Ar trebui sa se sesizeze cineva!!
Prietenii mei dragi ti-au raspuns si sper sa te fi lamurit indeajuns ;))
Probabil cei de la romedic au omis acest subiect, unde exprimarea lasa de dorit!!Dar nu este treaba noastra!!Ca iar ne auzim vorbe ;))))))))))))))))))))))))))))))))
Pupicei arena, Alisuk si Nick
0
12-07-2009, ora 20:37
codreanuv1
Nu este medic/terapeut
codreanuv1
am bubite rosii pe capul peenisului si nu stiu de la ce.nu am avut contactsexual.miau aparut din senin credeti ca ar putea fi o boala...sau o simpla iritatie?
0
14-07-2009, ora 19:07
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultati un medic dermatolog sau urolog, sau daca nu puteti, curatati zona afectata cu apa si sapun neutru dupa care aplicati o pelicula fina de unguent cu galbenele de doua ori pe zi; daca tot nu va trece mergeti unde v-am recomandat pt ca medicamentele si unguentele antifungice se dau numai cu prescriptie medicala!

Numai Bine!
0
20-07-2009, ora 14:45
madalina_elena1986
Nu este medic/terapeut
madalina_elena1986
Eu sunt de parere ca ai candidoza. Candidoza apare de obicei dupa o cura mai lunga cu antibiotice, dar se poate contacta si sexual. La femei exista o serie mai lunga de factori care declanseaza candidoza, cum ar fi chiar si folosireapentru igiena intima a unor sapunuri mai dure. In cazul femeilor candidoza se trateaza cu ovule, dar la barbati fie trece de la sine, fie se aplica tratamente recomandate de medic. Eu iti recomand unguentul NIZORAL.Stiu pe cineva care a avut simptome asemanatoare si s-a tratat cu acest unguent. Sanatate multa!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •