problema respiratorie

12-11-2010
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
Buna ziua! desi sunt de o zi pe site-ul dvs deja am 3 intrebari puse dar nici un raspuns...Asta ar fi a 4-a intrebare fara raspuns...De ce cand consum bauturi alcoolice si fumez nu pot sa respir cum trebuie...cateodata simt ca nu am aer si ma chinui sa respir si ma rog sa nu mor beat cum sunt...Astept niste raspunsuri.Va rog mult.Multumesc

Mai am tot aici pe site niste intrebari care nu am primit raspuns...daca doriti sa imi raspundeti raman vesnic recunoscator...aici sunt celelalte puse tot de mine:(

http://forum.romedic.ro/prod/problema_penis_049173.html
si
http://forum.romedic.ro/prod/problema_persista..._049184.html

Multumesc!
8 comentarii
0
12-11-2010, ora 20:23
andreea030
Nu este medic/terapeut
andreea030
eu cred ca ar trebui sa nu mai bei bauturi alcoolice si sa nu mai fumezi.
sunt convinsa ca ti-ar fi mult mai bine.
0
12-11-2010, ora 21:33
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
da niste doctori pe aici nu nimic? am 11 ore de cand nu mai fumez dar...nu pot sa nu beau sa nu fumez..ca eu asa dau startul la un chef...in fine...multumesc pt sfat. Sunt rugati domni doctori sa ma ajute si pe mine..daca nu cer prea multe:((
0
13-11-2010, ora 08:26
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
;) Cu toate ca stii de la ce ti se trage insuficienta respiratorie, spui ca nu ai cum sa nu mai bei...E mai important cheful sau sanatatea ta?
In fine...nu sunt medic, dar mergi si fa-ti niste investigatii la un cardiolog.
Sanatate!
0
13-11-2010, ora 12:29
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Daca vezi ca ti-e rau atat de tare atunci cand bei, si.totusi tot bei, eu cred ca e vorba de o dependenta, asa ca mergi de urgenta la dr.
Sau.poate asa te ajuta Dumnezeu sa te lasi de baut.fiindu-ti fff rau cand bei, nu crezi? Ia reflecteaza cand esti treaz.
0
13-11-2010, ora 15:12
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
eu ma gandeam ca e de la prea multe tigari ca eu beau mult pana nu mai stiu ce-i cu mine doar de ocazii, craciun, revelion, zile de nastere, bairame, intalniri cu baietii..etc Dar de revelion mi-o fost foarte rau nu am avut aer deloc...ma rugam sa mor..fumasem 7 pachete de tigari toata ziua..de la inceput pana la sfarsit...oare sa fie asta de vina? prea multe tigari? sau ce?
0
13-11-2010, ora 22:14
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Ti-am zis o data ce e.inseamna ca trebuie sa te lasi de "treburi"de astea.Daca insisti cu abuzurile, fie ele de orice natura...nu se stie daca mai apuci sa mai raspunzi pe forum. Sorry, dar asta e realitatea! Cu bine!
0
14-11-2010, ora 07:43
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
totusi o sa ma duc la doctor cu toate problemele mele..ca mai speriat..ma duc sa vad ce am..sa-mi rezolv probl...app nu am mai fumat de 2 zile :d am 48 de ore acusi :x
0
14-11-2010, ora 07:44
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
am uitat sa iti multumesc in postul anterior...Esti de treaba.Multumesc frumos de tot.Raman dator!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fumatul la tineri
  • Dependenta de nicotina
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Probleme de respiratie la copii - primul ajutor
  • De ce alcoolul este atat de adictiv?
  • Efectele consumului de alcool asupra performanțelor sexuale la barbați
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  •