imi este frica sa mai mananc ca ma innec cu mancare si raman fara aer

11-11-2010
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
Buna seara! sunt nou pe acest site si am venit sa va atac cu tot felu de intrebari si probleme :( sper ca nu o sa deranjez prin intrebarile mele prea mult...Am o problema cand mananc...mancarea se duce pe caile respiratorii...ce sa fac...sa mananc incet? sa mananc repede? sa nu mai mananc deloc? e doar in mintea mea? ce e de facut...innebunesc din cauza asta...imi este frica sa mai mananc ca ma innec cu mancare si raman fara aer...vara trecuta eram sa ma innec in apa la moldova sa fie vreo ceva de la asta? lamuriti-ma va rog.Multumesc o seara frumoasa
4 comentarii
0
13-11-2010, ora 08:28
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Probabil ca ai ramas cu sechele de la sperietura trasa atunci si cel mai indicat ar fi sa consulti un psiholog sau de ce nu, un medic homeopat care pe deasupra este si un bun psiholog!
0
13-11-2010, ora 11:11
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
ce face un medic homeopat?totusi tin sa zic ca mancarea parca numai pe calea respiratorie parca se duce...am stat sa mananc o felie de panie cred ca 10 minute cu o cana de apa..cand luam o gura de paine..luam o gura de apa..ca sa alunece..ce sa fac?
0
13-11-2010, ora 12:34
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Totul e in mintea ta, mancarea nu are cum sa alunece asa usor pe caile respiratorii. Evita painea, tot ce este faramicios si ce ti-arp utea da senzatia de inec. Incearca piureuri pana iti trece senzatia asta creata in mintea ta.
0
13-11-2010, ora 15:09
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
dar asta e faza..ca ar trebui sa renunt la o gramada de lucruri...carne, paine pff...dar totusi nu inteleg ca nu se intampla de fiecare data...doar cand si cand...si mama radea de mine o data..ca i-am zis...si zicea ca n-are cum...atunci ce sa fie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.