de o saptamana am observat ca din ambii sani imi curge un lichid albicios

13-09-2007
dumlyly
Nu este medic/terapeut
dumlyly
va rog mult sa mi dati un sfat pt problema mea.de o saptamana am observat ca din ambi sani imi curge un lichid albicios mai mult din dreptul, doar cand apas pe mamelon.partea proasta e ca nu sant insarcinata nu pot tine nici macar sarcina am pierdut 2 sarcini la 6 saptamani problema asta am rezolvat-o.am facut niste analize si mia iesit prolactina f mare dar asta imediat dupa ce am pierdut sarcina oare are vreo legatura prolactina cu problema mea va rog mult sa mi dati un raspuns.multumesc.
5 comentarii
0
13-09-2007, ora 00:00
dumlyly
Nu este medic/terapeut
dumlyly
va rog mult sa mi dati un sfat pt problema mea.de o saptamana am observat ca din ambi sani imi curge un lichid albicios mai mult din dreptul, doar cand apas pe mamelon.partea proasta e ca nu sant insarcinata nu pot tine nici macar sarcina am pierdut 2 sarcini la 6 saptamani problema asta am rezolvat-o.am facut niste analize si mia iesit prolactina f mare dar asta imediat dupa ce am pierdut sarcina oare are vreo legatura prolactina cu problema mea va rog mult sa mi dati un raspuns.multumesc.
0
14-09-2007, ora 00:00
mery
Nu este medic/terapeut
mery
am de 10 ani niste adenopati laterocervicale drepte le-am operat de mai multe ori si au recidivat la 5 ani intre timp am dat nastere unui baietel perfect sanatos de 4, 250g dar dupa ce am intrerupt alaptaul la un an si 7luni mia aparut si un nodul la san.ce ma sfatuiti? cui trebuie sa ma adresez _oncologului sau orelistului? multumesc frumos.
0
24-09-2007, ora 00:00
neliana
Nu este medic/terapeut
neliana
Dumlyly pot sa-ti spun ca am fost si in postura ta.Ceea ce ai tu se numeste Hiper prolactinemie.Ai un hormon care a intrat in actiune mai devreme si acum isi face de cap.Nu trebuie sa ai nici un motiv de ingrijorare daca nu ai vreun nodul si nu te dor sanii nu trebuie sa-ti faci probleme.Mergi la un ginecolog si iti va da un tratament.
Mie mi-a aparut dupa 2 ani de la nasterea fetizei.M-am bucurat sperand ca sunt insarcinata si am facut 12 teste si nimic pana nu am mers la medic sa-mi spuna ca nu sunt eram ferm convinsa ca o sa mai am un bebe.Sper sa rezolvi problema.

Mery mergi la un medic ginecolog prima data.Daca nu ai luat un tratament pentru intreruperea lactatie cred eu ca poate sa fie din cauza laptelui care nu s-a retras de tot si a ramas in vreo vena care putin cate putin s-a marit din cauza ca nu mai alaptat.
E bine sa faci si o echo grafie de san daca ai pe unde.
SANATATE.
0
24-09-2007, ora 00:00
dumlyly
Nu este medic/terapeut
dumlyly
Multumesc frumos neliana, eram f ingrijorata pt aceasta problema, ideea esta ca nu mereu mi se intampla chestia asta.
Acum o sa stau mai linistita si fi convinsa ca o sa ti urmez sfatul de a merge la un medic ginecolog.Iti doresc multa sanatate!
0
08-11-2007, ora 00:00
spy
Nu este medic/terapeut
spy
Mery,
obligatoriu te duci la termografie de san.Si mamografie daca ai peste 40 ani. sau daca nu iese bine la termograf, faci si mamografie. Obligatoriu. Apoi te duci sa ti le interpreteze dr. Blidaru de la clinica Medsana din bd. Primverii, care e si director la Institutul Oncologic Fundeni. Parerea lui este elocventa. In plus, oric femeie dupa incetarea alaptarii trebuie sa-si faca astfel de analize ca sa nu ramana lapte pe canale si sa se calcifieze. O sa fie bine. O sa vezi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Galactoreea - scurgerile mamare
  • Scurgerile mamelonare
  •