problema la mine sau ce se intampla?

06-08-2012
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
buna seara
cand fac dragoste cu iubita mea nu simt nimic. decat la inceput cand introduc putin. si cand imi vine sa ejaculez.. in rest. :(
si mai grav este ca un numar ma tine cam 40-50 minute
penisul meu are cam 20 cm... ea probabil se mai simte bine dar eu deloc... oare nu fac cum trebuie. sau ce se intampla... chiar nu stiu... si cand ejaculez... scot penisul si ejaculez afara.. si nu ejaculez tot.. ca sstiu asta.

vi s-a intamplat sa nu simtiti mai nimic in timpul actului sexual? daca spun unui prieten ca ma tine un numar 40-50 minute zice ca vreau sa ma laud.. dar chiar asa e... si mai grav e ca se si enerveaza ea k o tin asa mult.. ce sa fie oare... e relatie serioasa.. de 2 ani jumate nu e o aventura sa zic ca doar vreau sex si chit ca arata bine chit ca nu.. hai sa o fac.. ca am chef.
11 comentarii
0
10-08-2012, ora 23:52
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
A intervenit rutina si plictiseala si probabil nu te mai intereseaza prietena ta din punct de vedere sexual ca la inceput. Sau ti-ai pierdut interesul pentru sex. Dar mai degraba prima varianta.

Sau, varianta a 3a, daca esti trecut de 40 de ani, este normal sa dureze mai mult actul sexual.

PS: A, da, si daca nu reusesti sa finalizezi actul sexual in maxim 30 de minute, pentru tine ca barbat este mai lipsit de satisfactie.
0
11-08-2012, ora 02:40
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
am 21... nu 40 :)
0
12-08-2012, ora 18:38
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Andrei, eu zic sa incerci si cu mine, sa vezi daca esti tu sau prietena ta de vina. :D Dupa aceea o sa iti dai seama daca este vorba de rutina, bat-o vina.

PS: Desigur, glumesc!

PPS: In viata reala nu sunt nici pe departe atat de tupeista. :)

In alta ordine de idei, mai condimentati-va si voi viata intima, incercati experiente noi, care aduc emotii si trairi noi. Zic si eu... voi stiti mai bine...
0
16-08-2012, ora 20:35
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
like :))
0
22-08-2012, ora 16:36
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
;) :))

O alta cauza ce ar putea fi de vina - ai inceput sa folosesti prezervativul de curand? Unii barbati nu mai simt placere in timpul actului sexual din cauza prezervativului si, chiar, nu mai reusesc sa termine. Totusi trebuie sa va protejati cumva, daca nu va doriti inca copii, desigur, asa ca solutia ar fi sa inceapa prietena ta sa ia anticonceptionale. Problema in cazul asta ar fi ca i s-ar diminua ei libidoul, adica practic ati cadea din lac in put - unul dintre voi trebuie sa renunte la o parte din placerea sexuala proprie.

Daca nici prezervativul nu e de vina... atunci nu mai stiu ce sa mai zic! Unul mai destept si cu mai multa experienta ca mine la rand la dat sfaturi, va rog! :P
0
24-08-2012, ora 00:10
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
nu am folosit cu ea deloc prezervativul.. o facem fara.. am incecat o data cu... si nu a mers.
si o facem fara de 2 ani... incercam sa evitam perioada fertila :).. pana acum nu am avut surprize sper ca nu nici acum...
0
27-11-2012, ora 13:53
Doctoru91
Nu este medic/terapeut
Doctoru91
Salut.Am 21 de ani. Si eu sunt in aceiasi problema. Nu simt absolut nimic in timpul sexului, pe mine ma tine foarte putin, mai ales daca partenera e inflacarata, iar cand in timpul orgasmului simt ca o durere, deloc placere. Mentionez ca eu sunt tot timpul stresat, tensionat, habar nu am ce e aceia relaxare (vorbesc serios), sex fac foarte rar, parca deja mi-e si jena.
0
31-07-2013, ora 17:56
petru34
Nu este medic/terapeut
petru34
Din pacate, dragii mei nici eu nu simt placerea atunci cand fac dragoste si nu stiu ce sa fac ! I-mi iubesc prietena din tot sufletul, dar niciodata nu am simtit placerea cand fac sex sau dragoste si nu e prima femeie cu care am fost, mereu e la fel ! Oare de ce, e ceva in neregula cu mine !? Nu simt nimic ! Sa fiu inca virgin !?
0
31-07-2013, ora 19:46
Doctoru91
Nu este medic/terapeut
Doctoru91
Din ce am analizat eu pe mine totul sta in mintea noastra, nu suntem relaxati cand facem sex, nu ne putem deconecta de la viata cotidiana si asta e problema. Pentru a fi siguri ca totul e ok va recomand sa consultati medicii de specialitate (androlog si psihoterapeut).
0
31-07-2013, ora 20:15
petru34
Nu este medic/terapeut
petru34
ideea e ca nici penisul nu e decalotat, sa fie oare o problema in ceea ce priveste placerea, e unul dintre factori sau doar teama de-a nu da gres !?
0
31-07-2013, ora 20:18
Doctoru91
Nu este medic/terapeut
Doctoru91
Pentru penisul decalotat du-te la un medic sa te lamureasca, fara frica. Frica de a da gres. aia te inhiba tare, trebuie sa incerci sa te impaci cu tine, sa te regasesti emotional, mental. Cauta ceva activitati, muzica orice te relaxeaza, incearca sa te relaxezi si fa sex pe ceva muzica relaxanta, intr-un mediu relaxant unde sa nu va deranjeze nimeni. Comunica cu partenera, e foarte importanta comunicarea, daca nu comunicati nu aveti de unde va stii nevoile, placerile sau neplacerile. Nu-s doctor, eu vorbesc din experienta mea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  •