Am dureri in soldul drept pe coapsa

14-07-2014
soficaalupoaicei
Nu este medic/terapeut
soficaalupoaicei
Am dureri in soldul drept pe coapsa, intre genunchisi sold cam lajumatate peo portiune cam de doua degete pe orizontal si mai jos de genunchi cam15 cm odurere aprope permanent din luna aprilie de cand mi sa declansat aceasta duriere.dimineata cind ma dau jos din pat e groasnic, dupa o ora chiar doua pot sa ma misc, si noptile sunt un chin nu ma pot misca de durere.ziua eputin mai acceptabil, , , , in toata aceasta perioada am facut tratament cu antiinflamatoare, calmante dar nu au dat nici un rezultat ultima data am facut 10 injecti de Tador, doreta alanerv, si mi sa dat pentru doua luni sa iau piascledine 300, , pana la ultimul tratament. am mai urmat alte patru reprize, de tratament nu le mai/enumar, , , durerile se accentuiaza, ce ma sfatuiti??
1 comentarii
0
14-07-2014, ora 22:38
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am inteles tocmai esentialul: sex, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice, metabolice, reumatologic-inflamatorii, neurochirurgicale etc etc.
Nu se pune problema tratamentului anti-inflamator, ci a combaterii cauzelor reale ale suferintei.
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Soldul marcatorului - primul ajutor
  •