problema cu o masea

25-01-2012
flory_21
Nu este medic/terapeut
flory_21
Buna seara. Am si eu o problema miercurea trecuta mi-am pus pentru prima oara o plomba la o masea. O saptamana am stat cu medicament in masea pana mi-a pus plomba si sambata mi-a cazut. Marti m-am dus si mi-a pus din nou plomba care azi a cazut din nou. Mentionez ca este vorba despre ultima masea de sus. As dori sa stiu o parere despre aceasta problema. Imi este cam frica sa ma mai duc la aceasi doctora ca sa nu imi cada iar.
7 comentarii
0
26-01-2012, ora 09:55
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
Cred ca cel mai indicat ar fi sa schimbi stomatologul...
0
26-01-2012, ora 10:38
flory_21
Nu este medic/terapeut
flory_21
Pai clar o sa il schimb pentru ca nu imi convine sa imi cada plomba si sa ma tot duc. :(
0
26-01-2012, ora 18:28
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Daca este vorba de maseaua de minte, de multe ori este greu de lucrat pe ea.
In multe situatii este mai bine de scos decit de tratat (ma refer doar la maselele de minte), dar decizia se ia in functie de mai multi factori.
0
26-01-2012, ora 19:13
flory_21
Nu este medic/terapeut
flory_21
nu este maseaua de minte este maseaua dinaintea celei de minte.
0
26-01-2012, ora 19:22
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Ok.
Pot sa spun doar ca o plomba nu are voie sa pice la citeva zile de la aplicare. Nici macar la citeva luni.
0
26-01-2012, ora 19:43
flory_21
Nu este medic/terapeut
flory_21
va multumesc mult de tot pentru raspunsuri.
0
12-02-2012, ora 04:01
flory_21
Nu este medic/terapeut
flory_21
am fost pe 27 ianuarie la alt doctor stomatolog si mi-a spus ca maseaua nu era curatata si din cauza asta a tot cazut plomba. Mi-a curatat acolo locul si mi-a refacut peretele maselei cu o foita din numai stiu ce material inainte de a pune plomba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul