problema cu inima?

31-01-2012
cornelia radoi
Nu este medic/terapeut
cornelia radoi
buna ziua!va rog din suflet sa-mi lamuriti si mie o problema!am 36 de ani si sunt grasa tare, am 105 kg la 1, 60m, ca nu reusesc deloc sa slabesc e alta problema cu care ma lupt din greu, dar nu ma las, acum ma chinuie alteceva.de catva timp, mai exact de anul trecut simt mai tot timpul ca nu am aer, simt o apasare in zona inimii, dar si in zona stomacului, in capul pieptului.e ca o greutate care ma apasa si parca nu ma lasa sa respir.acum ca e ger rau e si mai rau, dupa ce stau maxim 10 minute afara si apoi intru la caldura(deci trec de la -7 la +21 grade)simt ca stare de apasare e si mai greu de suportat!si casc ffff.rau, atunci cand casc e mult mai bine, simt cum imi revin.trebuie sa stau cu mana stanga intinsa ca parca si sanul apasa pe inima!mi-am facut analize de sange, ekg si plus un consult si o ecocardigrama dopler la un cardiolog si mi-a zis ca nu am probleme cu inima, ca trebuie doar sa slabesc ca grasimea apasa pe torace!tensiunea e normala, mi-o iau si atunci in criza!am ceva probleme de anxietate, ma tratez cu xanax si anafranil.ajutati-ma cu un raspuns, ce as putea sa am ca eu simt ca mor, asa senzatie am cand nu pot sa respir si simt apasarea asta!cu respect, cornelia radoi
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.