problema cu gingia

29-03-2011
iuliabrezeanu
Nu este medic/terapeut
iuliabrezeanu
Am fost la medic si am aflat si eu, deoarece nu sesizasem ca am gingia superioara un pic ridicata... Practic dintii mei, in special canii nu mai sunt acoperiti de gingie. Sunt pe jumatate neacoperiti ca sa spun asa... Iar dintii mei din fata care sunt destul de lati si au o forma perfecta, au si ei o problema... Acolo unde incepe gingia exista o "imbinare" (nu stiu cum sa-i spun)...este ca si cand ar fi pregatiti sa fie pusi la cineva... Medicul nu stie, a spus ca nu a mai vazut asa ceva... Ma sperie situatia. As vrea sa primesc un raspuns, ce poate fi?
1 comentarii
0
30-03-2011, ora 19:46
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Din cate inteleg, aveti o retractie gingivala, care poate fi semn de parodontoza. Trebuie facut un examen clinic amanuntit pt a vedea cauza
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul