problema copil

23-10-2014
iulianonly
Nu este medic/terapeut
iulianonly
buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat :in urma cu 2 zile copilul meunin varsta de doi ani si jumatate a czut cu piciorul sub el si de atunci nu vrea sa mai calce in el.am fost cu el la spitalul de copii budimex din capitala unde a fost consultat de un medic ortoped si i sa facut o radiografie a labei piciorului.dupa interpretarea radiografiei medicul a spus ca nu are nimic si ca in 4-5 zile va calca din nou in picior.mi sa recomadat ca medicamentatie decat nurofen.eu sunt putin ingrijorat pt ca piciorul desi nu este imflamat nu calca in el..a incercat de cateva ori dar imediat se pune in fund si imibarata ca il doare..rog ajutati-ma cu un sfat..azi sun hotarat sa revin la spital.Multumesc
2 comentarii
0
23-10-2014, ora 21:22
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Cum v-am putea sfatui fara sa stim despre ce este vorba, fara sa fi consultat copilul???? Pot fi mii, poate zeci de mii de diagnostice posibile...
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
24-10-2014, ora 09:05
iulianonly
Nu este medic/terapeut
iulianonly
Multumesc pentru raspuns Dl.Doctor.Ieri am fost din nou la medic si de data aceasta sa recomandat sa ii pun o fasa si comprese cu ghiata.Domnule doctor mi se pare ilogic sa mergi la medic si sa iti dea decat nurofen desi copilul nu poate sa tina piciorul in pamant.Sa nu se inteleaga ca am ceva cu cineva, vreau doar copilul sa fie sanatos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.