problema arzatoare: sunt insarcinata?

10-05-2011
jeny2011
Nu este medic/terapeut
jeny2011
buna tuturor,
as vrea sa va relatez putin povestea mea...si din suflet as vrea daca se poate un raspuns din partea unui medic.
in februarie am facut o intrerupere de sarcina, toata luna am folosit ca metoda de contraceptie prezervativul pana pe data de 1 martie cand am avut menstruatie abundenta...cc.5 zile. atunci am inceput tratamentul cu triregol...anticonceptionale pe care le mai luasem inainte de. pe data de 28 martie am avutciclu...am continuat tratamentul cu antibebe, apoi am avut menstruaţie pe data de 20.
problema mea este ca acum am senzaţii ciudate in stomac.ceva parca misca...vreau din suflet sa-mi raspundeti...SE POATE SA FIU INSARCINATA????dupa 2 luni de anticonceptionale, fara antibiotice...daca da..cat de mult afecteaza pilulele dar si timpul scurt de dupa chiurataj...
va multumesc din suflet.
11 comentarii
0
10-05-2011, ora 14:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

IERTARE..IERTARE..IERTARE..ca nu pot sa ma abtin si iata, te intreb:
- acum, ai dubii?...DAR..
dupa un chiuretaj,
CHIAR...era musai...sa ai si CS??????????????????

Uite, vezi?..acum ai probleme CARE-S facute...de tine...

esti femeie si e bine..ca TU,
sa te protejezi.

Sanatate si
sa de-a Dumnezeu sa-ti fie bine.
O zi buna.
0
10-05-2011, ora 14:46
jeny2011
Nu este medic/terapeut
jeny2011
imi asum inconstienta, dar daca s-a intamplat trebuie sa caut o solutie cred.
multumesc lucia pentru mesaj, iti doresc si tie multa sanatate si numai bine
AS VREA DACA SE POATE SI OPINIE DIN PARTEA D-LUI DOCTOR.
MULTUMESC
0
10-05-2011, ora 20:34
jeny2011
Nu este medic/terapeut
jeny2011
buna sear din nou!
Mi-aş fi dorit tare mult o opinie din partea unor persoane avizate, chiar aveam nevoie..si mai am!!!!
voi merge saptamana viitoare la un control si acolo voi afla poate mai multe.
as fi vrut sa stiu in mare la ce sa ma astept, dar se pare ca nimeni nu s+a mai confruntat cu asa ceva.
nimeni nu a luat anticonceptionale peste sarcina fara sa-si dea seama???asta as fi vrut sa stiu, riscurile...
o seara frumoasa tuturor!!
0
11-05-2011, ora 16:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Eu nu cred ca esti insarcinata.spui ca ai avut menstruatie pe 1 martie, pe 28 martie, pe 20 aprilie.Ai acea jena in stomac datorita faptului ca ai mancat ceva care a picat cam greu.Fa un test de sarcina.
0
12-05-2011, ora 22:51
jeny2011
Nu este medic/terapeut
jeny2011
doamna doctor va multumesc din suflet ca mi-ati raspun.
mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ.sper sa fie ok.
va doresc numai bine..
0
31-05-2011, ora 14:20
doar_eu15
Nu este medic/terapeut
doar_eu15
buna ziua, as avea si eu o rugaminte la dumneavoastra. acum 2 zile s-a terminat ciclu si in aceeasi zi am avut relatzii sexuale neportejate, si in schimb a ejaculat in mine. fapt pentru care eu din cate am vazut pe acest site am urinat de 2 ori imediat dupa. E necesar sa iau pastile sau trebuie sami fac testul ?? si la kit timp daca se poate sami raspunda cineva Multumesc enorm
0
31-05-2011, ora 14:37
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

acum multi ani...
eu am ramas insarcinata, ...chiar regasindu-ma atunci, in situatia ta...de acum.

NU stiu ce sa faci...asteapta raspuns de la medic...DAR sa nu fie prea tarziu...
mai intreaba pe mami, pe vreo prietena..

Iti doresc sa-ti fie BINE.
Doamne ajuta!
0
31-05-2011, ora 14:40
doar_eu15
Nu este medic/terapeut
doar_eu15
am uitat sa mentionez, k dupa seara aia, am o scurgere k un lichid alb, care miroase ingrozitor, defapt din ce am observat eu, numai dupa ce intretin relatii sexuale, se intampla sa am scurgerea, dar miroase ingrozitor, am facut si un traiament cu ovule cervucid, si am facut si cu canestyn gel si totusi pana acum, n-am avut nici o relatzie sexuala, si nam avut nici o scurgere, dar dupa ce intretzin relatzii sexuale imi apare iar, imi spune cineva ce as putea sa fac in asa fel incat sa nu o mai am sau nu stiu.. ce s-ar putea face in acest caz. Va multumesc
0
31-05-2011, ora 14:41
doar_eu15
Nu este medic/terapeut
doar_eu15
ms mult :*:* sa dea domnu sa fie bine, k deocamdata nu imi doresc sa raman.. sper sa fie bne..
0
31-05-2011, ora 14:42
doar_eu15
Nu este medic/terapeut
doar_eu15
dar totusi am vazut pe acest site parerea unui medic, primele 9 zile e in regula cu un contact neprotejat, urmatoarele 9 zile protejat.. si etc.. si sincer nu stiu m-am linistit.. dar dupa cat timp ar trebui sa fac un test???
0
22-06-2011, ora 21:13
doar_eu15
Nu este medic/terapeut
doar_eu15
vreau sa va zik.. k mia venit ciclu.. dar inainte cu 4 zile.. de a-mi veni.. normal.. oare are ceva??? si e normal asta??? eu zik k dk mia venit e in regula.. sau totusi sami fac un test...??? voi ce spunetzi??? astept si eo un raspuns.. : daca se poate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Recomandările OMS cu privire la perioada de așteptare pentru a obține o sarcină după un avort, contrazise de un grup de cercetători norvegieni
  •