problema

10-03-2014
ankange
Nu este medic/terapeut
ankange
Buna seara. Am si eu o problema.Am mai pus pe site o intrebare de genul. De ceva timp am avut o senzatie ciudata, ca imi vine sa scot gaze sau sa merg la toaleta, ca un fel de presiune in zona anala sa spun. Am fost la doctor si mi-a spus ca este din cauza stresului, ma stresez mult si am foarte multe conflicte. A trecut o perioada si iar m-a apucat. Eu sincer, nu stiu daca sunt stresata sau nu. Nu pot sa imi dau seama, dar toata lumea din jurul meu spune ca sunt si arat foarte stresata. Pe langa aceste senzatii mai am si gaze si ragaieli si uneori mici dureri de burta. Am mai spus, bunica mea a murit de cancer de colon si mie imi este foarte frica ca nu mor si eu si mi-e frica sa nu gasesc sange in scaun s.a.m.d. Nu stiu ce sa cred, o fi de la stres sau chiar credeti ca sunt bolnava? Am uitat sa mentionez ca am 15 ani. Multumesc mult :)
2 comentarii
0
11-03-2014, ora 03:14
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In primul rand va recomand sa nu va agitati si sa nu va speriati de orice gand care va vine in minte. Va recomand sa faceti pentru inceput o ecografie abdominala. Aceasta va aduce multe informatii legate de starea dumneavoastra de sanatate si apoi se va vedea ce este de facut in continuare. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect:


dr Petre Muresan
0
11-03-2014, ora 03:17
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Vreau sa precizez ca e bine sa va adresati unui serviciu de gastroenterologie. Acolo vi se va spune ce aveti de facut. Acolo puteti face si ecografia abdominala si alte investigatii daca va fi nevoie.



dr Ptre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.