problema!!!

04-01-2010
ankutz
Nu este medic/terapeut
ankutz
buna ziua...am si eu nevoie de niste informatii daca se poate...sora mea are niste noduri(monturi cum le spuneti dvs) la picioare care o dor mereu...nu se poate incalta cu orice si nici macar nu poate sa stea pe tocuri prea mult...ma vreau sa mentionez ca este ceva ereditar deoarece si bunica are asa ceva...as vrea sa stiu cat ar costa la ambele picioare...multumesc
2 comentarii
0
03-08-2010, ora 23:21
punk_bloss0m
Nu este medic/terapeut
punk_bloss0m
salut. am doar 16 ani si am facut un mont la piciorul drept din cauza ASLOului mare pe care il aveam.
am facut putin research pe tema asta si am vazut k singura solutie este operatia ( trucuri gen zeama de varza nici nu am vrut sa incerc). Mam pregatit sufleteste de operatie.
apoi mam dus la un medic homeopat (aveam probleme cu gatul... alta poveste) si iam aratat si respectivul mont
SOLUTIA E SIMPLA : infiltratie cu OZON.
sunt injectioare mici care se fac in jurul cartilagiului infalmat. 5 injectii am facut la 2 zile (costurile sunt mici si nici nu doare de loc) de la prima sedinta am observat o schimbare. Ar trebui sa incercati! la mine a functionat:D :"
0
03-08-2010, ora 23:30
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Montul, (hallux valgus), reprezinta proeminenta unui os normal, si nu are absolut nici o legatura cu ASLO.
Infiltratiile nu pot asigura disparitia unui os normal, indiferent ce substanta se administreaza.
Un os normal nu poate fi facut sa dispara prin nici o metoda si, din pacate, nici o metoda homeopatica sau naturista nu poate aduce un os deplasat la locul sau normal.
Interventia chirurgicala trebuie sa sectioneze complet osul deplasat si sa-l repozitioneze la pozitia normala.
Nu va sfatuiesc sa efectuati operatia la aceasta varsta. Eu, din 1500 paciente foarte tinere cu monturi pe care le consult anual, operez doar vreo 20.si numai cand este cu adevarat necesar (niciodata din considerente de ordin estetic!!!!!!!).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul