presupusa intindere picior

09-10-2010
florinm58
Nu este medic/terapeut
florinm58
Am varsta de 82 de ani sunt un pensionar activ, fac si exercitii fizice zilnic, dar mi s-a intamplat urmatoarea poveste.In urma unei miscari pripite sa scutur ceva pe geam la muschiul piciorului drept am simtit un puternic junghi parca ma-m curentat, din momentul acela sa umflat si am facut urmatoarele interventii, masaj cu diclofenac, un unguient nemtesc Rheuma Sallbe si hepathrombin.Am mai luat si pastile de arcoxia 7 zile 7 pastile si mai am de luat 3.Nu ma mai tine si doare ca la inceput, durere chiar deloc, dar datorita faptului ca mai am in cursul zilei activitati {piata, diverse cumparaturi} piciorul nu il odihnesc decat la pranz circa 1 ora si bineinteles noaptea.Seara este mai umflat, fara dureri, dar se mantine si in cursul zilei, mai putin.Ce trebuie facut in continuare, ptr. ca din aceasta cauza am anulat miscarea care o faceam zilnic zicand ca ma menajez, fac bine sau rau ca nu mai fac mai multa miscare. Am 1, 70 i si 75 de kg.
Mentionez ca scriu in numele tatalui meu si doresc raspunsul pe aceasta adresa de e-mail.Va multumesc ptr, timpul acordat.
1 comentarii
0
09-10-2010, ora 17:46
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Ce nu ati precizat este esentialul: despre ce muschi este vorba?? La nivelul membrului pelvin exista zeci de muschi.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.