presiune in cosul pieptului

17-01-2006
anais
Nu este medic/terapeut
anais
Buna ziua,
De cateva zile am ca un fel de presiune in cosulpieptului, mai precis in spatele sternului, dar nu e durere ci doar asa o apasare, o presiune. Pt. ca tocmai am pierdut o prietena acum cateva luni din cauza unei probleme la inima acuma sunt speriata de moarte.
Aceasta apasare a inceput odata cu inceperea menstruatiei si eu m-am gandit ca poate sa fie lipsa de calciu sau dereglari hormonale mari. Alte simptome nu am. Sper sa ma puteti ajuta si va multumesc anticipat.
O zi buna tuturor.
4 comentarii
0
18-01-2006, ora 00:00
dr. Laura Constantinescu
Nu este medic/terapeut
dr. Laura Constantinescu
Nu va cunosc varsta si eventualii factori de risc pe care i-ati avea pentru o boala cardiaca. Daca sunteti tanara si problemele pe care le mentionati au aparut dupa acest eveniment nefericit care evident va macina, va puteti gandi mai degraba la anxietate.
0
18-01-2006, ora 00:00
anais
Nu este medic/terapeut
anais
Am 23 de ani. Aceste simptome au aparut acum 4 zile. Nici eu nu cred ca sunt probleme cardiace. Cred totusi ca este vorba de anxietate deoarece presiunea a disparut imediat dupa ce am luat un extraveral. Dvs. ce parere aveti?
0
18-01-2006, ora 00:00
anais
Nu este medic/terapeut
anais
Am 23 de ani. Aceste simptome au aparut acum 4 zile. Nici eu nu cred ca sunt probleme cardiace. Cred totusi ca este vorba de anxietate deoarece presiunea a disparut imediat dupa ce am luat un extraveral. Dvs. ce parere aveti?
0
18-01-2006, ora 00:00
anais
Nu este medic/terapeut
anais
Am 23 de ani. Aceste simptome au aparut acum 4 zile. Nici eu nu cred ca sunt probleme cardiace. Cred totusi ca este vorba de anxietate deoarece presiunea a disparut imediat dupa ce am luat un extraveral. Dvs. ce parere aveti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •