presiune in cap urechi infundate

05-02-2011
janmurtaza
Nu este medic/terapeut
janmurtaza
am o nevralgie intercostala care nu a cedat cu fizioterapie apireven tador si midocalm iar in timpul unei sedinte galvanice am simtit o presiune in cap ca o oala sub presiune urechi infundate si luminite in fata ochilor.AM o stare generala proasta cu ameteli acele presiuni in cap urechi infundate si de multe ori mi se inclesteaza si gura.Nu am o coordonare clara a miscarilor de parca mi se blocheaza mainile si picioarele iar in dreptul inimii simt ca ma apasa si ma stringe ceva Deseori simt ca ma stringe ceva si de gat Singure investigatii recomandate a fost un RMN de coloana cervicala care a esit bun si fizioterapie(galvanice ultrasunte si masaj cervical si umar sting)
2 comentarii
0
19-06-2015, ora 17:00
Cappadonna
Nu este medic/terapeut
Cappadonna
Cum te mai simti?Aceleasi probleme am si eu.
0
03-09-2015, ora 11:50
Flavius Ionut
Nu este medic/terapeut
Flavius Ionut
Cel mai bine ar fi sa iti faci o electrocardiograma. daca se exclude problema cardiaca, poate fi o anxietate, atacuri de panica.pieptul doare din mai multe motive: nevragie, constocondrita, reflux gastro esofagian... Dar cel mai bine e sa elimini partea cardiaca. Sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici