premenopauza

22-07-2010
lolite
Nu este medic/terapeut
lolite
Buna ziua! Am 45 ani si in ultima perioada mi-a venit ciclu la urmatorul interval: 37, 19, 18 zile.Am fost la ginecolog si in urma consultului mi-a spus ca am uter fibromatos, un chist mic si mi-a recomandat sa iau orgametril cate 2 pastile pe zi, din a 16-a zi pana in a 25-a zi a ciclului timp de 3 luni. Credeti ca este un tratament bun? As putea inlocui acest medicament cu un tratament naturist? Care este acela?S-ar putea sa intru la premenopauza?
2 comentarii
0
05-08-2010, ora 20:38
mary90
Nu este medic/terapeut
mary90
buna, da sigur ai intrat la premenopauza, e bine, esti un caz fericit eu zic sa continui medicamentul dat de ginecolog sa nu faci alte complicatii.
sanatate multa.
0
10-08-2010, ora 14:58
hapciug
Nu este medic/terapeut
hapciug
Buna ziua.As dori si eu un raspuns daca se poate legat de menopauza.Am 48 de ani si am intrat in menopauza de la 41 de ani.De atunci am incercat o multime de tratamente toate prescrise de medicul endocrinolog.In final am ramas la livial deoarece se spune ca e mai putin periculos.Ma simt f.bine dupa el dar de 4 luni de cand il iau am inceput sa ma ingras destul de mult, am pus 4 kg.Nu as dori sa ma mai ingras dar nici sa renunt la livial.Am o inaltime de1.60 si in momentul de fata 55 kg.in urma cu 4 luni aveam 51de kg.Nu ma mai incap hainele si sant ingrijorata.Alimentatia mea este aceasi.Oare ce este de facut?va rog daca se poate sa-mi raspundeti ca sant disperata nu am mai avut aceasta greutate de zeci de ani.Va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.