lichid preejaculator... o cantitate mai mare

03-06-2013
robert01
Nu este medic/terapeut
robert01
Buna ziua. Am o problema cu lichidul preejaculator. Sunt de scurt timp impreuna cu o fata si cand ne sarutam mai pasional, elimin acest lichid si e deranjant. Adica nu elimin doar cateva picaturi, ci elimin destul de mult pe parcursul timpului respectiv. Nu numai ca ma deranjeaza pe mine, dar s-a intamplat sa ma uit la pantaloni si sa se vada o pata de la acest lichid. Nu mare, dar destul cat sa se vada. Ma gandesc prea mult la ea si asta ma excita prea tare? Sau poate de vina e masturbatul? O faceam intr-un timp destul de des, dar in ultimul timp mai rar. Se poate face ceva in legatura cu asta? Macar sa se diminueze cantitatea sau.. ( Mentionez ca inca nu am intretinut relatii sexuale cu ea )
4 comentarii
0
05-06-2013, ora 20:23
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Salut, te gândeşti mult şi bine. Ai o fantezie bogată iar acest lucru te menţine foarte excitat. Încearcă să te relaxezi, nu grăbi lucrurile, respiră normal şi nu te agita prea tare în mişcări.
Eşti sensibil, iar problema ta este de fapt o ejaculare precoce. Dacă în timp nu se schimbă lucrurile, odată ce vei deveni mai experimentat, vei putea beneficia de suportul unui psiholog.
Numai bine
0
29-06-2013, ora 04:00
robert01
Nu este medic/terapeut
robert01
Nu cred ca este vorba de ejaculare precoce. Pentru ca ejacularea precoce are loc la actul sexual, nu-i asa? Eu nu am erectie doar daca ne sarutam, poate daca ar fi mai pasional, deci nu cred ca sunt chiar atat de excitat. Dar imi curge un lichid care presupun doar ca e acel lichid preejaculator.
0
29-06-2013, ora 04:03
robert01
Nu este medic/terapeut
robert01
Nu aveti idee ce ar putea fi cauza? Sau ce as putea face sa scap de problema asta.. Astept raspunsuri. Multumesc anticipat.
0
29-06-2013, ora 06:00
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Mergi la psiholog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Excitatia sexuala
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •