povesti sau adevar pls raspundeti mi

29-06-2009
kristinadiana
Nu este medic/terapeut
kristinadiana
din povesti am auzit ca in timpul actului sexual se poate intampla ca baiatul fara sa vrea sa ejaculeze o mica particica un accident. va rog sa imi confirmati/infirmati acest lucru. Daca e adevarat partenerii ar sti ar simti si daca e o mica parte duminica trecuta nu ieri am vrut sa facem sex partenerul meu nu a tinut-o mai mult de 1 minut in mine pentru ca mi-a fost frica sa nu ejaculeze. nu s-a intamplat nimic nu am simtit nici unul dintre noi un lichid. Ieri duminica mi a venit ciclul. a venit fara intarzieri adica in martie in 27 aprilie in 25 mai 27 si acuma 28 am avut dureri normale de burta dar am o problema cu durerea de sani. 2 zile pana la menstruatie am avut dureri mari de sani cum nu am mai avut si am citit ca poate fi semn de sarcina dar si dupa ce mi a venit ciclul si azi a doua zi am dureri la nivelul sfarcurilor. nu am mai patit asa ceva poate fi doar de la menstruatie sau e semn de sarcina menstruatia a venit normal fara intarzieri ma ingrijoreaza doar durerea de sani.
3 comentarii
0
29-06-2009, ora 19:39
kristinadiana
Nu este medic/terapeut
kristinadiana
durerea de sani nu o am tot timpul este cand ma dor este cand nu simt nimic daca ma ating. Stiu ca e rar sa ai menstruatie pe timp de sarcina dar durerea de sani ma baga in pamant numai la o sarcina ma gandesc...este posibil mai am si dureri de cap...poate din cauza stresului am si examene si gandu mi numa la chestia asta testu de sarcina nu il pot face inca. un raspuns va rog
0
29-06-2009, ora 20:20
michidoo
Nu este medic/terapeut
michidoo
Durerile de sani sunt de la menstruatie cel mai probabil. Nu e cazul sa te panichezi daca a venit menstruatia nu e vorba de o sarcina. Pe viitor insa ar fi bine sa iei in consideratie faptul ca acel lichid pre-ejaculator contine spermatozoizi care pot duce la o sarcina e nevoie doar de unul pentru a fecunda. Vestea proasta e ca nu prea ai cum sa simti cand apare acel lichid nici tu nici partenerul oricat de bine s-ar controla. Este deci cazul sa va protejati corect de la inceput pana la sfarsit si sa nu existe penetrare fara prezervativ in cazul in care nu iei anticonceptionale.
0
29-06-2009, ora 20:51
kristinadiana
Nu este medic/terapeut
kristinadiana
multumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul