pot suprapune un alt tratament?

18-05-2007
adryy_bac2007
Nu este medic/terapeut
adryy_bac2007
buna ziua.Am 23 de ani si sunt casatorita.De 9 zile fac un tratament cu asentra-1/2seara(25mg) si 2*1/zi ansilan(10mg) pt o nevroza..sau depresie usoara, mi-a zis medicul neurolog.As dori sa stiu, in conditiile in care am fost, ieri, la un dermatolog, si m-a diagnosticat cu eczematide, daca este permis sa urmez concomitent urmatorul tratament:aerius 2*1/zi tp de 10 zile si travocort-unguent 2*1/zi tp de14 zile.Ce parere aveti?
Sa astept acum terminarea tratamentului indicat de neurolog si pe urma sa incep cu cel de la dermatologie?Ma tem ca aceasta pata, eczematida pe care o am pe picior sa nu se extinda intre timp(timp in care fac tratamentul neuro).
Va rog spuneti-mi parerea dvs.Va multumesc.Multa sanatate va doresc!
2 comentarii
0
25-06-2011, ora 18:08
AndreeaCatalina
Nu este medic/terapeut
AndreeaCatalina
Mi-a fost prescris si mie Asentra pt anxietate. Inca n-am inceput sa-l iau, pt ca prospectul m-a cam speriat. Imi poti spune, te rog, daca a avut efecte secundare la tine? Cum te simti de cand il iei?
0
13-03-2012, ora 14:44
marianmarius
Nu este medic/terapeut
marianmarius
buna si mie mi-a fost prescris asentra si asi vrea sa stiu cum te simti de la el.ms anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •