pot ramane insarcinata de la primul act sexual?

04-08-2008
madutz
Nu este medic/terapeut
madutz
am 16 ani si am avut cu prietenul meu un act sexual..primul ptr mn deoarece eram virgina..insa..am facut-o dintr-o joaca.si..nu am folosit prezervativ.el nu si-a dat drumu in mine..nici dupa ce eu m-am ridicat...si nu a introdus-o tare...si toata..ptr k pe mn m-a durut..si i-am zis sa o scoata.apoi..am fost la toaleta si am avut sangerare...de aici rezulta ca nu mai sunt virgina nu?ins asunt speriata sa nu raman insarcinata...ce cum as putea sa verific daca sunt sau nu?sa fac un tes de sarcina?daca da in cat timp..de la actul sexual?va rog ajutati-ma!astept raspuns...va rog
68 comentarii 12 3 Înainte ›
0
04-08-2008, ora 00:00
madutz
Nu este medic/terapeut
madutz
va rog un raspuns cat mai repede va rog:((..sunt speriata rau
0
04-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
testul de sarcina se face la aproximativ 2 sau 3 saptamani de la contactul sexual iar faptul ca nu a ejaculat, nu iti da nici o garantie ca nu ai ramas insarcinata!!folositi prezervativul ca e sfant!!!
0
04-08-2008, ora 00:00
madutz
Nu este medic/terapeut
madutz
adica..sunt sanse sa fi ramas insarcinata?.totul a fost..dintr-o joaca.si penetrarea..nu a fost completa...zic..eu..chiar daca.eu am sangerat cand m-am dus..la toaleta:|...care sunt sansele..sa fi ramas?>contactul sexual a avut loc in a7-a zi..a CM...adik.imi trecuse de 2 zile...ceea...ce rezulta dupa calculele...mele...ca nu eram in perioada fertila...deci...nu pot..ramane insarcinata nu:|?va rog...sa-mi raspundeti.:-ss
0
05-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
dupa precizarile tale nu cred ca ai ramas insarcinata, dar fa-ti totusi un test de sarcina peste 2 saptamani ca sa fii mai sigura!!
0
06-08-2008, ora 00:00
madutz
Nu este medic/terapeut
madutz
am vb cu o femeie..mai in varsta..si m-a asigurat..k nu este nici o problema...adik..nu sunt insarcinata..decat dak-mi intarzie ciclul mai mult de 10 zile.sa fac testul:|..
ouff...m-am mai linistit
0
31-08-2008, ora 00:00
ana-mariaa
Nu este medic/terapeut
ana-mariaa
am avut un act sexual cu prietenulmeu.si imie ste foarte frica sa nu fi ramas insarcinata! luna aceasta nu mi'a venit menstruatia si..am dureri mari de burta!el spuen ca nu si-a dat drumul in mine!.va rog sa imi dati un raspuns.
0
31-08-2008, ora 00:00
ana-mariaa
Nu este medic/terapeut
ana-mariaa
vreau sa stiu daca o faci fara prezervativ..si baiatul nu isi da drumul in fata.si daca ii ramane sperma pe penis.poti sa ramai insarcinata??
0
13-09-2008, ora 00:00
coolgirlalis89
Nu este medic/terapeut
coolgirlalis89
buna am facut sex cu prietenu meu si el si-a dat drumu in mine si a 2 zii dimineatza mia venit ciclu oare am ramas insarcinata va rog sa ma ajutati
0
11-09-2009, ora 15:41
mariutza15
Nu este medic/terapeut
mariutza15
vreau sa stiu dak pot ramane insarcinata dak am facut-o fara prezervativ si eram virgina ?
0
13-09-2009, ora 12:13
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Coolgirl, dc ti-a venit ciclul nu ai ramas insarcinata. Dar ai mare grija pe viitor. Foloseste macar metoda calendarului.
Mariutza, nu stiu cati ani ai dar pana acum ar fi trebuit sa stii ca poti ramane insarcinata de la primul act sexual chiar dc erai virgina. Aveti grija copii daca nu vreti sa faceti copii. Copii trebuie sa faceti numai in momentul cand veti fi pregatite financiar si sufleteste. Un copil nu este o jucarie. Sunt atatea metode contraceptive in zilele noastre... Aveti de unde alege. Eu si cu sotul meu suntem de 8 ani impreuna si ne-am casatorit dupa 6 ani de prietenie. Niciodata in acesti 6 ani nu am ramas insarcinata pt ca nu am vrut. In momentul cand am decis ca vrem sa avem un copil atunci am ramas. Asa ca fiti fete destepte.
0
16-10-2009, ora 15:09
zayka
Nu este medic/terapeut
zayka
pe data de pe data de 14 trebuia sami vie ciclul, pe 10 am fakut pentru prima data dragoste ku prietenul meu, as vrea sa shtiu kind itzi vine ciclul dupa primul akt sexual?????????ms
0
18-10-2009, ora 14:14
lili1990
Nu este medic/terapeut
lili1990
buna, fetelor vad k va place sa risckti!puteti ramane ansarcinate chira dak e prima oara knd aveti un contact sexual dak n vreti copii punetiva pofta an cui si facetio protejat cel mai simplu cel ma sigur
0
07-04-2010, ora 23:32
gioni2010
Nu este medic/terapeut
gioni2010
buna! prietena mea pana in septembrie 2009 avea ciclu neregulat(adik ii venea odata la -2-3-4-5-6 luni si nici nu avea o data anume) dar din septembrie a inceput sa se regleze sa ii vina in fiecare luna dar nici aici nu avea o data anume...acum pe 1 aprilie am avut un contact sexual cu ea...adik am introdus putin penisul in vagin si porma am scoso ca o durea si am ejaculat afara nu in ea si acum nu ii mai vine ciclu (ca il astepta) si o dureau a 2 zi putin sanii si cam se duce de multe ori la toaleta...puteti sa imi dati si mie un sfat...adik poate sa ramana insarcinata...pls cat mai repede sa imi raspundeti
0
08-04-2010, ora 08:49
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
zayka, dupa primul contact sexual nu se schimba data menstruatiei, ramane aceeasi. Contactul sexual nu influenteaza aparitia menstruatiei,
0
08-04-2010, ora 09:28
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Gioni2010, exista sanse sa fie insarcinata precum exista sanse sa nu fie. Eu tind sa cred ca nu este insarcinata dupa cate mi-ai spus. Ea a fost la primul contact sexual, pt ca ai spus ca a durut-o? Durerea de sani apare nu a 2-a zi dupa contactul sexual ci cam dupa 1-2 saptamani de la conceptie, iar urinatul de apare dupa 4-8 saptamani dupa conceptie ceea ce nu este cazul vostru. Daca ati mai avut vreun contact sexual cu cateva zile inainte de acesta de care spui tu atunci se poate sa fi ramas insarcinata. Daca nu, sansa sa fie insarcinata este foarte mica. Probabil ca prietena ta s-a speriat f tare. Eu zic ca pe viitor
prietena ta sa mearga la un medic ginecolog sau endocrinolog pentru ca are niste probleme hormonale. Este foarte tanara si este bine sa vada dc are vreo disfunctionalitate a ovarelor. Nu o cunosc, dar spun ca este f tanara pt ca si eu pana la 15 ani am avut pb cu menstruatia in sensul ca imi venea foarte rar. Dupa aceea s-a mai reglat dar tot neregulata a ramas. Riscul de a ramane insarcinata pe o menstruatie neregulata este mai mare pt ca nu stii niciodata cand esti la ovulatie decat dupa ce iei in calcul ultimele 10 menstruatii si faci o medie. Multa sanatate si tie si prietenei tale si eu cred ca ar fi mai bine sa folositi prezervativ pt ca este cel mai sigur din toate punctele de vedere. Eu si sotul meu si acum dupa ce am nascut folosim prezervativ pt ca este cel mai sigur mijloc de protectie. O pastila anticonceptionala poti sa uiti sa o iei si atunci este grav dc nu vrei copii, dar un prezervativ nu poti sa uiti sa-l pui. Noi cand nu aveam prezervative si aveam chef de facut dragoste nu faceam pt ca ne era teama.
0
29-05-2010, ora 10:24
ramo.
Nu este medic/terapeut
ramo.
Am si eu o nelamurire.. Poate cineva ma poate ajuta.. Trebuia sa-mi vina menstruatia in jur de 23 a lunii.. dar aceasta luna mi-am inceput viata sexuala..inainte de menstruatie si apoi am mai avut cateva contacte pana pe 23. Mentionez ca n-am folosit prezervativ, dar nu a ejaculat in mine niciodata! Totusi menstruatia mi-a intarziat o saptamana.E posibil sa fie doar probleme hormonale pentru ca mi-am inceput viata sexuala, iar menstruatia se va regula sau sa-mi iau un test de sarcina?!.. please, i really need some help.
0
29-05-2010, ora 10:28
ramo.
Nu este medic/terapeut
ramo.
Apropo.. Nu sunt speriata de vreo sarcina nedorita sau ceva de genu, pentru ca sunt sigura ca la fiecare contact sexual a ejaculat in afara mea.. Plus ca prima data a fost normala,..m-am dezvirginat, m-a durut, a curs sange..bla bla. Acum numai am nicio durere, secretie sau simptome. Tin totusi sa cred ca menstruatia intarzie din motive de stres sau..probabil se reguleaza. Ps:nici inainte nu aveam ciclu regulat. TOTUSI vreau sa mai aud si alte pareri:d
0
31-05-2010, ora 09:05
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Mai bine fa-ti un test de sarcina si asa vei fisigura daca esti sau nu insarcinata. Menstruatie neregulata am avut inainte de primul contact sexual si am si acum, dupa ce am nascut la fel. Am auzit ca la unele femei se regleaza dupa ce nasc dar la mine nu a fost asa. Despre menstruatie reglata dupa primul contact sexual nu am auzit dar orice se poate intampla. Se mai poate sa-ti fi intarziat daca ai avut contact sexual chiar inainte sa-ti vina menstruatia. Eu asta mai pateam. Sau cand mergeam la mare si faceam baie in apa sarata inainte sa-mi vina menstruatia imi intarzia.
0
08-06-2010, ora 09:48
ramo.
Nu este medic/terapeut
ramo.
Mi-am facut un test de sarcina la 10 zile de intarziere si a iesit negativ. Iar acum cateva zile, mai exact pe 5 iunie, mi-a venit in sfarsit menstruatia. Acum totul este bine. Multumesc pentru sfaturi, iar pe viitor voi mai mai atenta si precauta!
0
14-06-2010, ora 10:29
eo18
Nu este medic/terapeut
eo18
buna am 18 ani si vreau sa ma ajutati am avut primul contact sexual in data de 5.06. si trebuia sami vina ciklu in 6.06. dar mia intarziat pana in 11.06. e din cauza ca miam incepu viata sexuala?am facut cu prezervativ dar nu a prea avut loc penetrarea pt ca ma durut ingrozitor si prietenul meu a incercat si fara prezervativ dar tot asha ma durut.dar nu a ejaculat in mine nu avea cum pt ca niki macar nu a intrat. mentionez ca am ciclu regulat adika il aveam pana inainte de actul sexual se poate sa fi ramas insarcinata cumva???va rog ajutatima rapid cu un raspuns sunt putin speriata
0
08-07-2010, ora 17:12
Cold
Nu este medic/terapeut
Cold
Ciao.
Acum 4-5 zile am facut sex cu prietena mea si acum s-a gasit o prietena sa inceapa sa ma sperie ca este posibila o sarcina.
Poveste: Am facuto neprotejat, n-am ejaculat in ea, pana acum nu am auzito sa zica de ceva neobisnuit aparut la ea, totul a decurs normal, fiind si virgina, a sangerat, normal.
Cam care ar fi posibilitatea unei sarcini?
0
08-07-2010, ora 17:14
Cold
Nu este medic/terapeut
Cold
Scuzati greselile de ortografie, dar deja sunt destul de speriat :))
0
11-08-2010, ora 22:33
ana1511
Nu este medic/terapeut
ana1511
buna...
am 16 ani si am facut sex cu prietenul meu pt prima oara...si el a dat in mine...e posibil sa raman insarcinata.ASTEPT RASPUNS URGENT! va rog din tot sufletul meu...(vreau sa spun ca totul a durat in jur de vreo 10 minute...dar pana in momentul in care ma dizvirginat a durat putin timp pt ca ma durea si il rugam sa o scoata:")
va rog sa imi raspundeti
0
12-08-2010, ora 14:06
ana1511
Nu este medic/terapeut
ana1511
va rog imi puteti da un raspuns cat mai repede...sunt foarte speriata:((
0
05-09-2010, ora 00:46
vasea120
Nu este medic/terapeut
vasea120
salut, ajutati-ma va rog frumos...
prietena mea are 17 ani si la primul contact sexual era virgina. am avut 5 acte sexuale, cam la 4 zile...ultimile doua ori am facut sex cam doua ore, fara sa ejaculez, la sfirsit am ejaculat afara la fel ca de obicei. trebuia sa-i vina ciclul undeva pe 25, dar a venit mai devreme, pe 15, s-au marit putin si intarit sinii, iar apoi s-au inmuiat.. are foarte mari greturi deja de trei saptamini, adica de cind nu mai facem sex, a facut doua teste de sarcina, unul dupa 5 zile, iar altul dupa 12 zile undeva si ambele au aratat negative.ajutati-ma va rog, este posibil macar cit de putin sa ramas insarcinata????????? ajuta-ma please, am foarte mare nevoie
0
06-11-2010, ora 18:56
cristina.ingeras
Nu este medic/terapeut
cristina.ingeras
va rog sa-mi raspunditi, am ff mare nevoie.
buna. am 18 ani jumate.acum cu o ora in urma am avut primul kontact sexual cu prietenul meu ins nu ne-am protejat, a durat in jur de 10 min, ma durut un pik. am mers la toaleta si totul e ca inainte, fara singe asa cum zik alte fete. ins ramin ff ingrijorata... e posibil sa ma dazvirginat ? as vrea sa-mi spuneti dak as fi putut ramine insarcinata?. va rog fff mult sa-mi raspundeti. mersi mult
0
10-02-2011, ora 12:46
deeuzz
Nu este medic/terapeut
deeuzz
as avea si eu o problema..acum 6 zile am facut-o prima data cu prietenul meu...pentru mine a fost prima data...am sangerat 2 zile si m-au si durut sanii tot vreo 2 zile...partea care ma ingrijoreaza este ca ma simt putin ametita de atunci..nu simt greata sau altceva...doar o usoara ameteala...cand am facut-o am facut-o neprotejat si eu incheiasem menstruatia de 4 zile...el nu a ejaculat in mine...amandoi suntem siguri de asta...dar totusi am o mica frica sa zic asa...nu inteleg ce e cu ameteala asta usoara...e normal sa te simti ciudat dupa ce o faci prima data sau ar trebui sa imi fac griji?? va rog ajutati-ma...am nevoie de o parere...
0
11-04-2011, ora 11:59
nokef
Nu este medic/terapeut
nokef
Buna ziua numele meu este Alex am 18 ani. prietena mea s-a hotarat sa isi inceapa viata sexuala cu mine. ieri am incercat o data fara rezultat, am retras penisu si cred ca am avut o ejaculare precoce. (un lichid incolor si foarte putin) l-am sters si am mai incercat o data. insa tot fara rezultat. e posibil ca ea sa ramana insarcinata? adica nu stiu sigur daca l-am sters bine. daca da atunci ce sa fac? va rog. astept raspuns
0
03-06-2011, ora 09:01
ciocolata19
Nu este medic/terapeut
ciocolata19
buna...am si eu o nelamurire...simptomele unei sarcini pot aparea si din prima saptamana?
0
06-07-2011, ora 00:31
adelinaaaa
Nu este medic/terapeut
adelinaaaa
Buna. am si eu o intrebare..cu o saptamana in urma am avut un contact sexual cu prietenul meu..cu prezervativ bineintele..la sfarsit..sa rupt si a ejaculat..dar nu in mine...desi am vazut o picatura mica pe clt meu :((...l-am trimis la farmacie..si am luat escapelle in mai putin de 12 ore :((..dupa pastila..nu am avut sangerari...este posibil sa fi ramas insarcinata?astept un raspuns urgenttt va roog:((:((
Adaugă un comentariu / răspuns
68 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Sunt însărcinată?
  •