pot ramane gravida?

29-10-2015
Deea02
Nu este medic/terapeut
Deea02
Prietenul meu a bagat penisul de cateva ori in vagin, doar capul... ( sunt virgina) se poate sa raman gravida daca nu a a ejeculat deloc in vagin si doar a bagat un pic? Trebuia sa imi vina ciclu acum o zi si nu a venit.
4 comentarii
0
29-10-2015, ora 17:59
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Inaintea actului sexual, datorita excitarii barbatului, in varful penisului apare un lichid care are rol de lubrifiere. Lichidul acela contine insa spermatozoizi, ceea ce inseamna ca, daca acel lichid ajunge in vagin exista riscul unei sarcini, chiar daca este un risc mic, el exista. Aceasta inseamna ca o sarcina poate aparea chiar in lipsa ejacularii. Daca ciclul intarzie in continuare trebuie sa faceti un control ginecologic/teste de sarcina. Este important sa invatati si sa utilizati masuri anticonceptionale (prezervativ)

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
31-10-2015, ora 09:20
Deea02
Nu este medic/terapeut
Deea02
Dar daca nu am fost dezvirginata, adica nu mi-a spart himerul..tot pot sa raman insarcinata?
0
31-10-2015, ora 15:04
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Da, caci himenul are orificii prin care lichidul poate ajunge in vagin
0
24-11-2015, ora 21:39
Elena090
Nu este medic/terapeut
Elena090
am 16 ani si sunt virgina.imi intirzie ciclul cu 5 zile deja si a 5 zi deja am eliminari de genu ca in timpul ovulatiei.am masturbat cu prietenul meu in aceasta luna insa ce ma deranjeaza ca dupa ce a ejacuat in afara(nu a fost peting, masturbare doar) am pus prezervativul insa nu corect si cind l-am intors sa putut pe virf sa fi ramas ceva sperma dar tin minte bine ca in momentul cind l-am intors l-am sters cu mina bine si totusi sunt stresata din cauza intirzierii.Sunt extrem de stresanta(foarte, nu imi gasesc locul)am slabit luna aceasta cu 6 kg si in plus ora s-a scrimbat +1.Sper ca acestea sa fiu cauzele intirzierii si nici decum o sarcina nedorita.Am facut un test la a 3 zi de intirziere si era negativ
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •