pot pastra sarcina

20-02-2007
silviarotaru
Nu este medic/terapeut
silviarotaru
sunt tare necajita... am 39ani, imi doresc copii, am facut laparoscopie pe 31ian si m-am infectat de la sonda cu e coli; am baut lichide, dar usturimile erau de nesuportat; in ziua a 14-a (8feb) am facut eco si injectabil pregnyl; am luat ciprinol in 17-18februarie la recomandarea medicului, dar apoi am renuntat tot la sfatul medicului; pur si simplu nu stiu incotro s-o iau - daca sunt insarcinata am luat si ciprinol aiurea, nu am rezolvat nici infectia pt ca am renuntat dupa 2zile... infectia revine... nu stiu ce trebuie sa fac..daca voi fi insarcinata pastrez sarcina????????? multumesc anticipat pentru ajutor
3 comentarii
0
20-02-2007, ora 00:00
catimatei
Nu este medic/terapeut
catimatei
din punc de vedere medical stiu, pt am trecut si eu printr-o experienta neplacuta de genul ca in timp ce am ramas insarcinata am facut un tratament ptr cefalee pe fond nervos si stres, din cauza serviciului, si cand am fost la medic a vazut clar ca nu e ok deloc si ne-a explicat ca nu e indicat nici un fel de medicament in timplul sarcinii nici macar o aspirina ca bebele se poate naste cu malformatii sau mai rau...asa am renuntat la el chiar daca m-a durut sufletul...dar dupa 1 an am facut un copil ca la carte, sanatos si frumos. bafta
0
20-02-2007, ora 00:00
silviarotaru
Nu este medic/terapeut
silviarotaru
sa inteleg ca se va vedea SIGUR la ecografie daca sunt probleme cu sarcina din cauza ciprinolului ???? 5pastile am luat in zilele 8-9-10 de sarcina... ar fi strigator sa raman si sa-l dau afara. acum.. am 39ani... dar daca-l las cum ma tratez oare??? si cum stiu ca-i sigur bine? intrebari fara raspuns probabil... e greu... multumesc din suflet pt tot..doamne ajuta
0
13-07-2007, ora 00:00
biancuta
Nu este medic/terapeut
biancuta
lasa-l pe bebe si fa un triplu test si un echo 4D la un medic f bun.Asteapta rezultatele si daca nu esti multumita mai fa o amniocenteza.Daca nici atunci nu e ok, se practic avortul terapeutic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Reglementările care restricționează consumul de antibiotice în creșterea animalelor, asociate cu o reducere a infecției cu E. Coli la oameni
  • Cistita în timpul sarcinii
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •