pot fi insarcinata raspundeti-mi va rog

05-04-2011
meli_08
Nu este medic/terapeut
meli_08
buna as vrea sa imi raspunda si mie cineva la o intrebare as putea sa fiu gravida am fcaut dragoste cu iubitu meu dupa 5 zile dupa ciclu acum ar trebui sa fiu iar pe ciclu pe 11 aprilie mereu am ciclu regulat dar ma simnt cam balonata mereu am senzatia de voma ma simnt obosita si cand ma aplec parca simnt ceva in burta as putea fi gravida?cineva sa imi raspunda va rog frumos.eu stiu ca 10 zile inainte de ciclu si 10 zile dupa ciclu nu poti ramane e asa?oare eu am ramas?va multumesc astept raspuns, la revedere
4 comentarii
0
05-04-2011, ora 12:45
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
"datele de ciclu in ianuarie si februarie e pe data de 11 si a lasat in mine dupa vreo 4 zile 5 cam asa dupa ce mi sa terminat ciclu. "
Adică ai un ciclu menstrual de 31 de zile, regulat spui.
Menstruaţia trebuia să-ţi vină în data de 14 martie. Ziua de ovulaţie a fost probabil 27 martie, adică a 17-a zi din ciclul menstrual. Perioada fertilă a fost între 22 februarie şi 1 martie. Dacă ai avut contact în perioada aceasta şansele să fi rămas însărcinată sunt măricele.

Deci pe ce dată a fost contactul cu pricina?
0
05-04-2011, ora 12:59
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
Pardon, acum am văzut că făcusem calculul pentru luna trecută.
Tot bazându-mă pe informaţiile de la tine, că ai un CM regulat de 31 de zile următoarea menstruaţie trebuie să-ţi vină în 14 aprilie, ovulaţia s-a produs în 30 martie, iar perioada fertilă a fost între 25 martie şi 1 aprilie.
Dacă ai avut contact cu risc în perioada aceasta e posibil să fii însărcinată.
Aşteaptă să vezi dacă apare menstruaţia, iar dacă nu fă un test.
Succes!
0
28-03-2012, ora 00:13
meli_08
Nu este medic/terapeut
meli_08
buna as vrea sa ma ajute cineva am fost luna trecuta pe ciclu in 24 februarie am facut dragoste cu iubitul meu neprotejat in data de 9 martie azi este data de 27 martie aveam senzatia ca sunt insarcinata ma simteam rau obosita mancam mult insa azi mi-am facut un test si testul arata negativ insa dupa 2 sec mam uitat pe chiloti si aveam o pata maronie si mi-a curs putin sange rosu este posibil sa fiu insarcinata?ce sa fac?va multmesc raspundeti-mi va rog.va multumesc!mereu am ciclul de 28 de zile maxim 29 zile mai mult nu imi intarzie.
0
05-05-2012, ora 22:14
meli_08
Nu este medic/terapeut
meli_08
buna ma poate ajuta cineva sunt insarcinata inca nu am fost la medic nu stiu cat timp am dar acum o jumat de ora am inceput sa sangerez este normal sau trebuie sa merg la urgenta?va rog raspundeti-mi.multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •