menstruatie intarziata.. pot fi insarcinata?

20-11-2014
ioana xxx
Nu este medic/terapeut
ioana xxx
Buna ziua va rog mult ajutatima ma aflu in strainatate.am probleme cu ciclu mestrual din luna august au inceput sa imi intarzie foarte mult in luna august mia venit pe data de 16 in luna septembrie nu mia venit in octombrie mia venit pe data de 9 si pana acum in noiembrie 20 nu mio veni mentin sa zic ca am un ciclu neregulat dar de 2 ani imi venea cam regulat intarzia maxim 5 zile dar acum nu stiu ce se intampla miam facut analizele de sange si urina miau gasit doar bacteri am urmat un tratament de 6 zile cu ovule si 2bustine pt bacteri mentionez sa zic ca in ultimele luni mia venit o alergie orticaria pt care am urmar cam 15zile cortizon dar a trecut o luna de cad nu mai iau medicamente dar nu stiu de ce nu imi vine ciclu mestral nu am sintome de nici un fel miam facut un test de sarcina si mia iesit negativ ii posibil sa fiu insarcinata viata mea sexuala este activa
2 comentarii
0
21-11-2014, ora 09:04
ioana xxx
Nu este medic/terapeut
ioana xxx
am uita sa spun ca am suntome de genu ca merg mai des in baie si in timu zilei sunt si balonata dureri de spate va rog mult daca vi sa intamplat asa ceva radpundeti sunt disperata
0
08-12-2014, ora 13:50
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesara vizita la un medic ginecolog pentru investigatii mai amanuntite, este posibil sa fie vorba de anumite infectii.
De asemenea este necesar sa stiti ca orice contact sexual neprotejat poate avea ca efect o sarcina nedorita.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •