pot fi gravida sub efectul anticonceptionalelor?

16-12-2006
someoneyoung
Nu este medic/terapeut
someoneyoung
aceasta este a doua luna in care imi administrez anticonceptionale yasmine, nu am omis nici o pastila le-am luat pe fiecare la 24 de ore dar am foarte multe simptome ciudate, ce-i drept am facut in a 3-a zi dupa ce am luat prima pastila in aceasta luna, sunt in a 17-a zi de la ciclu iar de 2 saptamani am urmatoarele simptome depresie tot mai multa, pur si simplu knd prietenul meu imi zice kte ceva poate nici nar tr sa ma consum in halul ala numa k imi zice kte ceva plang si tremur ft tare, si numai el, din orice plang din mai orice si eu nu plangeam, ma dor sanii din ce in ce mai tare si mi sau intarit si au si crescut cu un cm in 2 saptamani, ma ustura in zona sfarcurilor ft tare, am urinari frecvente si ma dor ovarele, nu pot mank si uneori nu pot dormi, nu pot mank sau knd mananc mananc ft mult o data, mie greata de la fumul de tigara si de unele mirosuri, dak nu mi foame si simt mirus de mancare mi rau, si vomit, aproape seara de seara
am inteles ca toate astea pot fi simptome ale sarcinii va rog ajutati-ma sunt foarte speriata
4 comentarii
0
18-12-2006, ora 00:00
ela22
Nu este medic/terapeut
ela22
stai linistita.din momentul din care iei contraceptive nu ai cum sa ramai insarcinata.te asigur eu pt k si eu folosesc tot yasmin.de simptome ce pot sa-ti spun...nu e ceva normal.dupa parerea mea sunt prea tari pt corpul tau.ti le-a prescris ginecologul tau?daca nu ti le-a prescris ginecologul si te-ai luat dupa prietena ta care ia yasmin sa stii k nu faci bine.cel mai bine du-te la medic si o sa vezi ca o sa-ti prescrie alte anticonceptionale.yasmin contine un numar mare de hormoni, iar corpul tau nu ii accepta.asculta-mi sfatul te rog.du-te la ginecolog cat mai repede.
0
06-01-2007, ora 00:00
dragutza19
Nu este medic/terapeut
dragutza19
buna! am si eu o problema. mai bine zis incertitudine. e prima luna knd iau anticonceptionale si in a 3-a sau a 4-a zi am intarziuat jumatate de ora cu pastila. dupa 5 zile am intretinut relatii sexuale. este posibil sa am probleme din cauza acelei intarzieri chiar daca restul pastilelor le-am luat la timp? multumesc anticipat
0
03-06-2013, ora 17:47
alexandrabianca91
Nu este medic/terapeut
alexandrabianca91
buna sunt alexandra as dori sa stiu si eu daca este riscu de a ramane insarcinata.am luat yasmin timp de 8 luni, ultima luna am inceput tableta si am luat doar 3 pastile apoi am avut contact sexual neprotejat si am intrerupt tableta.este risc sa fiu insarcinata ?ast un rasp va rog mult multumesc de intelegere
0
11-06-2013, ora 09:21
andreea133
Nu este medic/terapeut
andreea133
buna ziua!va rog sa ma ajutati cu un raspuns urgent. iau melleva 35 de o luna si sunt in perioada in care ar trebui sa fac pauza. am facut sex neprotejat in aceasta perioada dar stiu ca ai voie pt ca esti protejata.intrebarea mea este: daca am luat mirzaten cand luam si anticonceptionalele are ceva?interactioneaza cumva? va rog raspuns urgent sa mai pot luat pilula de a 2 zi daca e vreun risc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Calendarul sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Menstruația peste sarcină
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  •