pot fi gravida?

06-03-2009
rrux88
Nu este medic/terapeut
rrux88
voi implini curand 21 ani. Am avut un asa zis contact sexual, pt k nu s-a produs complet, si nu mi s-a parut k a ejaculat dar am auzit k poate patrunde un lichid cu spermatozoizi care pot fecunda ovulul, si in cazuri foarte rare sarcina survine chiar dak as fi inca virgina(nu stiu daca mai sunt virgina, posibil nu).Am luat Postinor prima pastila la 5 ore jumatate inainte de trecera celor 72 ore, la 12 ore dupa am luat a doua pastila si trecusera 72 ore de atunci.Am administrat corect Postinor?a 8-a zi de atunci mi-a venit ciclul cred, dureaza de 2 zile deocamdata, este abundent.Cum pot fi sigura ca este ciclu si nu sangerare vaginala?Si dak este ciclu, este adevarat ca in cazuri foarte rare pot avea o sarcina extrauterina sau este exclus orice pericol privind o eventuala sarcina?unde ma duc sa aflu dak mai sunt virgina?va multumesc
3 comentarii
0
06-03-2009, ora 11:00
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Ufff...Nu este corect ca ai luat 2 pastile de postinor, acesta se ia maxim 2 pastile pe an.Acele sangerari sunt o reactie a postinorului.Nu cred ca esti insarcinata dar pe viitor foloseste o metoda de protectie permanenta.Mergi la un ginecolog pt a vedea daca mai esti virgina
0
06-03-2009, ora 16:39
rrux88
Nu este medic/terapeut
rrux88
pai asa scria pe prospect.k se iau doua...
0
07-03-2009, ora 08:11
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
aaa.ok, eu stiam ca se iau maxim 2 pe an.scuze
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •