postinor in timp ce iau yasmin

04-10-2011
oanutza20
Nu este medic/terapeut
oanutza20
buna ziua.am o problema.am fost la doctor pe 20 septembrie.in acea zi am inceput sa iau ce mi a prescris:tavanic si yasmin.7 zile am luat tavanic si dupa cateva zile s a intamplat sa am un contact sexual neprotejat.am intrebat la farmacie si mi s a spus ca deoarece este un timp prea scurt de cand iau yasmin, exista riscul de a ramane insarcinata si mi a recomandat postinor.mai am din blister 3 pastile de yasmin.sa le intrerup sau sa le iau normal si in timp ce iau postinor?
si inca ceva:doctorul mi a spus sa iau yasmin intr un fel si pe prospect scrie altfel.menstruatia mi a venit luni, mi a trecut vineri si eu am fost la doctor marti in sapt urmatoare.si mi a zis ca ar fi treb sa incep de vineri dar sa las pastilele de vin, samb, dum si luni si astfel am ainceput de marti.
exista vreun risc ca in urma contactului neprotejat sa fi ramas insarcinata cu toate ca am luat a doua zi postinor?
multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul