postinor 2

27-09-2009
corina_mc
Nu este medic/terapeut
corina_mc
buna!am si eu o rugaminte la dvs daca se poate..in a 10 zi de la inceputul menstruatiei am avut un raport sexual neprotejat.la 6 ore am luat postinor2, apoi la 12 ore a doua pastila.la cateva zile dupa administrarea postinor 2 am niste sangerari maronii inchis de 6 zile..am citit ca fac parte din reactiile adverse ale medicamentului dar sunt cam speriata pt k deja au trecut 6 zile si nu trece..tin sa precizez ca momentan trec printr-o perioada foarte dificila si stresanta.e posibil ca si stresul sa intervina in aceasta situatie?sau credeti ca as putea fi insarcinata? multumesc anticipat
2 comentarii
0
28-09-2009, ora 12:15
lady_blue
Nu este medic/terapeut
lady_blue
de ce nu iti iei un test, corina?eu stiu ca postinorul are efect in urmatoarele 72 de ore, dar daca partenerul nu a ejaculat in tine.si ai luat si postinor...slabe sanse
0
28-09-2009, ora 12:26
lady_blue
Nu este medic/terapeut
lady_blue
buna!am si eu o nelamurire...in a 10-a zi de la menstruatie am avut contact sexual neprotejat, insa fara a ejacula in mine, imediat dupa act am avut iar menstruatie vreo 3zile.a doua zi am inceput un tratament cu arefam la recomandarea mediuclui!exista riscul unei sarcini?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul