postinor dupa aproape 70 ore... + sangerari prelungite

11-11-2008
ralumari
Nu este medic/terapeut
ralumari
am avut un contact neprotejat. a treia zi, dupa aproape 70 de ore am luat postinor. la o saptamana dupa ce am luat pastilele am inceput sa observ lichidul acela rosu-maroniu de dinainte de ciclu in cantitate foarte mica. asta a durat aproape 5 zile. dupa inca vreo 2 zile, a inceput iar sa curga putin mai mult, cu dureri de burta si mijloc specifice ciclului menstrual, cateva cheaguri. asta se intampla de vreo 3 zile. ciclul ar trebui sa-mi imi vina abia peste vreo 5 zile.
acum vreo 2 ani am mai luat postinor si nu am avut nici o reactie.
sa fie din cauza ca l-am luat atat de tarziu?
este normal sa dureze atat scurgerile?
3 comentarii
0
12-11-2008, ora 22:23
mirabela87
Nu este medic/terapeut
mirabela87
am patit exact ce imi spui tu, am luat pastila de a doua zi si am avut exact simtomele tale, sincer luna aceea am avut decat doar acel lichid, ca sa ma linistesc am fost la doctor, mi-a spus ca este doar o dereglare din cauza pastilei si sa nu ma speri iar ca de luna viitoare o sa am o menstruatie normala. eu nu cred ca poti sa ai vreo problema dar pt linistea ta dute la medic. e cel mai bine.
0
13-11-2008, ora 08:41
ralumari
Nu este medic/terapeut
ralumari
multumesc mult pentru raspuns.
0
13-11-2008, ora 13:14
mirabela87
Nu este medic/terapeut
mirabela87
cu placere
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  •