postinor2-eficienta si administrarea lui, precum si riscuri

14-08-2008
dexter777
Nu este medic/terapeut
dexter777
Buna ziua, as avea si eu o intrebare.am avut un contact sexual neprotejat dar de durata scurta in care eu nu m-am terminat in vagin, dar exista posibilitatea sa fi eliminat acel lichid spermatic chiar la inceput, imediat dupa acest act neprotejat de durata scurta am folosit prezervativul.dupa cateva ore am facut din nou acelasi lucru, de terminat in vagin nu se pune problema, dar am indoieli in ceea ce priveste acel lichid de inceput, mai trebuie sa precizez ca intre aceste 2 acte nu mam spalat pe organ si doar m-am sters dupa ce am dat jos prezervativul.Dupa aceste acte am folosit postinor2.prima pastila am luato la 12 ore si a doua la 12 ore diferenta fata de prima.prietenei mele ia aparut o sangerare dupa 5 zile.as mai preciza ca prietena mea era si in perioada nefertila.ar trebuii sa imi fac griji ca ea e insarcinata?cat de eficient este prostinor-ul?cand putem face un test de sarcina sau nu este cazul?va rog sa ma ajutati sa imi iau o piatra de pe suflet.va multumesc anticipat
1 comentarii
0
14-08-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Ale naibii "pietre pe suflet"!Cum apar ele mereu dupa actul sexual neprotejat, nu inainte si nici in timpul lui!Postinorul, luat corespunzator are eficienta destul de mare.Iar daca prietena ta nu era nici in perioada fertila.sant sanse aproape nule sa fie gravida.Pt o siguranta 100% testul de sarcina se face la aprox.3 sapt dupa contactul neprotejat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul