postinor-ciclu neregulat?

03-05-2009
dee208
Nu este medic/terapeut
dee208
buna. am 21 de ani si in urma cu trei luni(inceputul lunii februarie) am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu in urma caruia am luat postinor. ciclul mi-a venit cu cateva zile mai devreme decat de obicei iar la o saptamana am fost la ginecolog...totul era ok. problema este ca urmatoarea luna ciclul a venit in cantitate foarte mica iar la jumatatea lunii am avut o scurgere maronie(pe care am avut-o si inainte) despre care medicul ginecolog mi-a spus ca se mai intampla la ovulatie. luna aceasta nu mi-a mai venit deloc. am facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negative. saptamana viitoare o sa fac iar o vizita la ginecolog. Intre timp poate ma puteti linisti....
1 comentarii
0
04-05-2009, ora 01:10
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Bramburirea ciclului menstrual dupa Postinor este un lucru foarte frecvent intalnit. Asta nu e printre cele mai serioase reactii adverse.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul